TRA Mezinárodní závod Přátelství

20.10.2018

TRA 5. Pohárový závod

Prvním závodem začal cyklus pohárových závodů 2018 ve skocích na trampolíně

První letošní závod byl zároveň poslední prověrkou před dubnovým seniorským a juniorským mistrovstvím Evropy v Baku v Azerbajdžánu, nejlépe zacvičili Adam Sült a Barbora Ryšavá.

Publikováno: 26.3. (upraveno 29.3.)

Sestřih v České televizi

V liberecké Hale míčových sportů proběhl první letošní závod Českého, Juniorského a Žákovského poháru.

V Žákovském poháru s velkým náskokem zvítězili Anna Stasová z pořádajícího oddílu Trampolíny Liberec a Oliver Červinka ze Sokola Kampa Praha.

Vítězství v Juniorském poháru jednotlivců vybojovali Barbora Ryšavá a Jantu Nyass, oba ze Sokola Kampa. Oba vyhráli již kvalifikaci a ve finále svůj výkon zopakovali. Barbora před týdnem nahradila zraněnou Annu Tyllerovou ve výpravě na Juniorské mistrovství Evropy a její výkon v poháru je příslibem, že v Baku přispěje i do hodnocení družstva juniorek.

Druhé vítězství pro pořádající oddíl Trampolíny Liberec přidali Josef Drtina s Pavlem Věchetem v kategorii Junioři synchronní dvojice.

V Českém poháru dospělých mezi ženami kralovala domácí Zita Frydrychová i přesto, že svým výkonem velmi zaostala za očekáváním. Svoji skutečnou připravenost pro start na Mistrovství Evropy má ještě možnost "nanečisto" předvést při kontrolním VT těsně před odletem, v Baku už bude mezi šedesátkou žen naostro bojovat nejen o postup do semifinálové čtyřiadvacítky, ale i o kvalifikaci na 2. Evropské hry v Minsku 2019.

Mezi muži zvítězil Martin Pelc z pražského Sokola Žižkov I. Více sledovaným závodníkem ale byl Adam Sült ze Sokola Kampa Praha, který by chtěl v Baku také vybojovat kvalifikaci na Evropské hry mezi téměř 80 muži z 23 zemí. Adam vyhrál kvalifikaci Českého poháru, vyrovnat se ale přitom musel s kuriózní překážkou, neboť při jeho volné sestavě u trampolíny praskla pružina a díky tomu sestavu nedokončil. Při takové závadě na nářadí ale vrchní rozhodčí může povolit opakování sestavy a ta se Adamovi vydařila a své soupeře v kvalifikaci přeskákal téměř o 8 bodů.

V kategorii Dospělí synchronní dvojice zvítězily Denisa Lichtágová s Karolínou Sikorovou ze Sokola Kampa Praha, když ve finále přeskákaly vítězky kvalifikace Naďu Palackou a Kateřinu Solanskou z TJ Rožnov pod Radhoštěm.

Sestřih z pohárového závodu v Liberci přinese Česká televize na kanálu ČT4 Sport ve čtvrtek 29.3.2018 v 13.25 hodin pořad pak bude k dispozici na internetových stránkách ČT. V sestřihu se mimo jiné objeví i příhoda Adama Sülta v kvalifikaci a rozhovory s některými z vítězů jednotlivých kategorií.