Česká gymnastická federace
Skoky na trampolíně

Menu

Akce

21.7.2019 - 27.7.2019 TR

TRA Tréninkový kemp UEG

Reklama

Prvním závodem začal cyklus pohárových závodů 2018 ve skocích na trampolíně

První letošní závod byl zároveň poslední prověrkou před dubnovým seniorským a juniorským mistrovstvím Evropy v Baku v Azerbajdžánu, nejlépe zacvičili Adam Sült a Barbora Ryšavá.

Publikováno: 2018 (upraveno 2018)

Sestřih v České televizi

V liberecké Hale míčových sportů proběhl první letošní závod Českého, Juniorského a Žákovského poháru.

V Žákovském poháru s velkým náskokem zvítězili Anna Stasová z pořádajícího oddílu Trampolíny Liberec a Oliver Červinka ze Sokola Kampa Praha.

Vítězství v Juniorském poháru jednotlivců vybojovali Barbora Ryšavá a Jantu Nyass, oba ze Sokola Kampa. Oba vyhráli již kvalifikaci a ve finále svůj výkon zopakovali. Barbora před týdnem nahradila zraněnou Annu Tyllerovou ve výpravě na Juniorské mistrovství Evropy a její výkon v poháru je příslibem, že v Baku přispěje i do hodnocení družstva juniorek.

Druhé vítězství pro pořádající oddíl Trampolíny Liberec přidali Josef Drtina s Pavlem Věchetem v kategorii Junioři synchronní dvojice.

V Českém poháru dospělých mezi ženami kralovala domácí Zita Frydrychová i přesto, že svým výkonem velmi zaostala za očekáváním. Svoji skutečnou připravenost pro start na Mistrovství Evropy má ještě možnost "nanečisto" předvést při kontrolním VT těsně před odletem, v Baku už bude mezi šedesátkou žen naostro bojovat nejen o postup do semifinálové čtyřiadvacítky, ale i o kvalifikaci na 2. Evropské hry v Minsku 2019.

Mezi muži zvítězil Martin Pelc z pražského Sokola Žižkov I. Více sledovaným závodníkem ale byl Adam Sült ze Sokola Kampa Praha, který by chtěl v Baku také vybojovat kvalifikaci na Evropské hry mezi téměř 80 muži z 23 zemí. Adam vyhrál kvalifikaci Českého poháru, vyrovnat se ale přitom musel s kuriózní překážkou, neboť při jeho volné sestavě u trampolíny praskla pružina a díky tomu sestavu nedokončil. Při takové závadě na nářadí ale vrchní rozhodčí může povolit opakování sestavy a ta se Adamovi vydařila a své soupeře v kvalifikaci přeskákal téměř o 8 bodů.

V kategorii Dospělí synchronní dvojice zvítězily Denisa Lichtágová s Karolínou Sikorovou ze Sokola Kampa Praha, když ve finále přeskákaly vítězky kvalifikace Naďu Palackou a Kateřinu Solanskou z TJ Rožnov pod Radhoštěm.

Sestřih z pohárového závodu v Liberci přinese Česká televize na kanálu ČT4 Sport ve čtvrtek 29.3.2018 v 13.25 hodin pořad pak bude k dispozici na internetových stránkách ČT. V sestřihu se mimo jiné objeví i příhoda Adama Sülta v kvalifikaci a rozhovory s některými z vítězů jednotlivých kategorií.

Výsledky na Sporttech

Soubory ke stažení pod galerií.

Článek vložil: Vladimír Zeman
DSC_6151.jpg DSC_6157.jpg DSC_6201.jpg DSC_6216.jpg DSC_6219.jpg DSC_6232.jpg DSC_6244.jpg DSC_6263.jpg DSC_6266.jpg DSC_6278.jpg DSC_6284.jpg DSC_6320.jpg DSC_6328.jpg DSC_6331.jpg DSC_6342.jpg DSC_6355.jpg DSC_6367.jpg DSC_6377.jpg DSC_6390.jpg DSC_6412.jpg

Ke stažení:

Související články

DŮLEŽITÉ INFORMACE

--------------------------------------------
POJIŠTĚNÍ PRO ČLENY ČGF VÍCE
INFORMACÍ NALEZNETE >>ZDE<<

--------------------------------------------

NÁVODY: VEŠKERÉ NÁVODY NA PRÁCI V SYSTÉMU GIS 
A DALŠÍ NAJDETE >>ZDE<<

--------------------------------------------
HLEDÁME DOBROVOLNÍKY:
NA POMOC PRI NAKLÁDÁNÍ NÁŘADÍ

VÍCE INFORMACÍ >>ZDE<<
--------------------------------------------
ANKETA: PŘIPOMÍNKY KE STRÁNKÁM
ČGF. PROSÍME O VYPLNĚNÍ KRÁTKÉ
ANKETY, KTEROU NAJDETE >>ZDE<<
--------------------------------------------

Sponzoři a partneři