16.6.2018

TRA Mistrovství ČR

17.6.2018

TRA Přebor Čech

Druhým závodem pokračoval cyklus pohárových závodů 2018 ve skocích na trampolíně

Druhý letošní závod Českého, Juniorského a Žákovského poháru proběhl v sobotu 21. dubna 2018 v hokejové hale Kalich arény v Litoměřicích.

Publikováno: 30.4. (upraveno 30.4.)

Sestřih v České televizi

V Žákovském poháru s zvítězili Michaela Juříčková z TJ Rožnov pod Radhoštěm a Lukáš Kubík ze Sokola Kampa Praha.

Vítězství v Juniorském poháru jednotlivců vybojovali Klára Milerová a David Pilpach, oba ze Sokola Kampa. David vyhrál i kvalifikaci juniorů, kvalifikaci juniorek ale vyhrála teprve třináctiletá Aneta Hrudová z oddílu Trampolíny Liberec, která se z našich juniorek umístila nejlépe na nedávném Juniorském mistrovství Evropy. Ve finále pak zejména díky nižší sestavě skončila na 3.místě. V Litoměřicích se nedařilo vítězce úvodního pohárového závodu v Liberci Barboře Ryšavé, která nedokončila svoji volnou sestavu a nepostoupila do finále.

V průběžném pořadí poháru vede Klára Milerová před Šárkou Korbelovou (obě KAM) a Anetou Hrudovou (LBC).

V kategorii Junioři synchronní dvojice kralovala nově složená dvojice Aneta Hrudová s Annou Stasovou z Trampolíny Liberec. Vyhrála už kvalifikaci a díky výborné synchronnosti přeskákala i podstatně starší a zkušenější páry i páry s vyšší obtížností.

V průběžném pořadí poháru vedou Josef Drtina s Pavlem Věchetem (LBC).

V Českém poháru dospělých mezi ženami kralovala Zita Frydrychová z Trampolíny Liberec, která na nedávném mistrovství Evropy nejprve z 20. místa po kvalifikaci postoupila do semifinálové čtyřiadvacítky a poté v semifinále vybojovala nádherné 15. místo a kvalifikaci na Evropské hry 2019 v Minsku.

V průběžném pořadí poháru vede s dvěmi prvními místy Zita Frydrychová (LBC) před Denisou Lichtágovou (KAM) a Kateřinou Solanskou (ROŽ).

Mezi muži opět zvítězil Martin Pelc z pražského Sokola Žižkov I. Kvalifikaci sice svým letos nejlepším výkonem vyhrál Adam Sült ze Sokola Kampa Praha, svoji finálovou sestavu ale stejně jako v úvodním závodě nedokončil.

V průběžném pořadí poháru vede s dvěmi prvními místy Martin Pelc (ŽIŽ) před Ladislavem Riedlem (LBC) a Adamem Sültem (KAM).

V kategorii Dospělí synchronní dvojice zvítězili Ladislav Riedl s Adamem Sültem z Trampolíny Liberec / Sokol Kampa Praha, když ve finále o pouhé 0,2 bodu přeskákali vítězky kvalifikace Naďu Palackou a Kateřinu Solanskou z TJ Rožnov pod Radhoštěm.

V průběžném pořadí poháru vedou Naďa Palacká s Kateřinou Solanskou (ROŽ).

Sestřih z pohárového závodu v Litoměřicích přinesla Česká televize na kanálu ČT4 Sport, pořad je i nadále k dispozici na internetových stránkách ČT. (Sestřih v České televizi)