Česká gymnastická federace
Sportovní gymnastika muži

Menu

Akce

6.9.2019 - 8.9.2019 SGM, SGZ

SGM, SGŽ - SP Szombathely

14.9.2019 - 15.9.2019 SGM, SGZ

SGM, SGŽ - SP Paris

19.9.2019 - 22.9.2019 SGM, SGZ

SGM, SGŽ - SP GIUAMARES

Reklama

3. kvalifikace na ME juniorů. Mezinárodní soutěž v Nyse, POL.

Hodnocení mezinárodní soutěže v Polsku v Nyse.

Publikováno: 2018

V sobotu proběhla již 3. kvalifikace juniorů na ME. Díky polským přátelům byl umožněn start nejen adeptům na ME ale všem juniorům a kadetům, se kterými se předběžně počítá pro reprezentaci i v dalších letech. Startovalo celkem 16 našich gymnastů a soukromě na pozvání pořadatele soutěžili i 4 gymnasté ze Šumperka, kteří na tuto soutěže zatím výkonnostně nestačili.

Výprava a její složení:

Trenéři – Labonek, Hedbávný, Musil, Bezručko, Taftl

Rozhodčí – Kocián, Urbánek, Uhlíř, Bareš ( všechna nářadí byly obsazeny mezinárodními rozhodčími).

Závodníci: Ponížil, Šafran- TJ Prostějov, Šácha, Běhal, Neshyba, Durák a Němeček- Sokol Brno I, Kalný, Fiala- SK Hradčany Praha ( Tomášek a Kaplan těsně před odjezdem onemocněli, velká škoda), Bega, Smetana- Sokol Kolín, Margold, Vachutka- Sokol Šternberk, Bajer, Kopecký, Daněk- Sokol Zlín

Soutěže se zúčastnilo celkem 37 gymnastů, bylo zahájeno státními hymnami a pořadatelům musíme velmi poděkovat za jejich přístup a starostlivost. Celý pobyt pro všechny účastníky z ČR byl na náklady hostitele a naše výprava uhradila pouze jízdné ( Naše výprava měla 25 členů).

První družstvo ve složení Kalný, Ponížil, Bega, Fiala a Šácha zvítězilo s počtem bodů 228,4 téměř o 4 body před družstvem Polska. Družstvo B ve složení Bajer, Běhal, Neshyba, Margold a Smetana bylo třetí a C družstvo ve složení Kopecký, Němeček, Vachutka, Daněk, Durák a Šafran na místě 4.

Je potěšující, že všichni nominovaní závodníci na ME splnili limity pro zařazení do družstva !!

Velmi dobrý výkon až na hrazdu podal celkový vítěz soutěže náš Daniel Ponížil. Dosáhl známky 77.05. Potlesk na otevřené scéně sklidil za svou sestavu na akrobacii ( 14,10).  Hodnocení celkově bylo trochu mírnější, na takovou známku na ME asi nedosáhne, přesto si myslím, že do 16. místa má velkou šanci.

Za talentovaným polským závodníkem Kasperem Gančarkem, který byl na druhém místě, skončil kolínský David Bega, který podává stále se lepšící výkony a plně potvrdil oprávněnost nominace na ME.(Známka 74,4)

Další umístění – 5. Fiala (74,10), 8. Kalný (72,10), zkoušel nové prvky a vazby. 8. Šácha (72,10), výkon je zatím provázen s častými chybami,  11. místo Smetana (69,30)mile překvapil a bude bojovat alespoň o pozici prvního náhradníka na ME.

12.Šafran ( 68,85),osobitý přístup, určitě talentovaný, bohužel trochu  kaskadér, 13.Běhal (68,75)výrazné zlepšení a naděje do budoucna, 15. Margold (67,70) v tréninku už umí mnoho obtížných cviků, ale zatím je nezařazuje, 16. Bajer (67,50)chybí intenzivnější trénik, 18. Kopecký (65,6)velký talent a naše budoucnost, 19. Neshyba (65,50)pěkná akrobacie, 20. Daněk (64,95), náš nejmladší účastník, letos dvanáctiletý, jeho dvojné salto na akrobacii a vůbec jeho výkon je opravdu potěšující, 21. Vachutka (64,25) výkon odpovídá možnostem přípravy, 23. Durák (59,50) jeho první velká soutěž, zlepšil se, i když zatím chybuje, 24. Němeček  (56,70) rovněž první velký start, slušná technika na koni našíř.

Na blížícím se MR v Černošicích budou chlapci bojovat o volných 6 míst pro mezistátní čtyřutkání, které bude 16.6. v Praze v hale Slavia Praha.

Vilém Kocián

Článek vložil: George Sarichev
Nysa1.jpg Nysa2.jpg Nysa3.jpg Nysa4.jpg

Související články

DŮLEŽITÉ INFORMACE

--------------------------------------------
POJIŠTĚNÍ PRO ČLENY ČGF VÍCE
INFORMACÍ NALEZNETE >>ZDE<<

--------------------------------------------

NÁVODY: VEŠKERÉ NÁVODY NA PRÁCI V SYSTÉMU GIS 
A DALŠÍ NAJDETE >>ZDE<<

--------------------------------------------
HLEDÁME DOBROVOLNÍKY:
NA POMOC PRI NAKLÁDÁNÍ NÁŘADÍ

VÍCE INFORMACÍ >>ZDE<<
--------------------------------------------
ANKETA: PŘIPOMÍNKY KE STRÁNKÁM
ČGF. PROSÍME O VYPLNĚNÍ KRÁTKÉ
ANKETY, KTEROU NAJDETE >>ZDE<<
--------------------------------------------

Sponzoři a partneři