Česká gymnastická federace
Média

Menu

Akce

4.12.2018 - 8.12.2018

SGM MČR v povinných sestavách

8.12.2018 - 9.12.2018

SGŽ Extraliga, I. liga, II. liga družstev

8.12.2018

TRA Mistrovství ČR žactva

9.12.2018

SGM Extraliga

12.12.2018

Valná hromada MSGS

15.12.2018

SG Vánoční závod

15.12.2018

SGŽ Memoriál Petra Kouby

15.12.2018

SGŽ Vánoční závod BRNO

15.12.2018

OŠ Mistrovství ČR ve šplhu na laně

16.12.2018

SGŽ Memoriál J. Šplíchala

16.12.2018

SGŽ Memoriál M. Brdíčkové-Šplíchalové

31.12.2018

TRA 0. Pohárový závod

Reklama

Do osmičky finalistů „Díky, trenére“ se dostala i gymnastka Mohylčáková

Rozhodnuto, čtyři trenérky a stejný počet trenérů tvoří finálovou osmičku sportovně-společenské akce Díky, trenére.

Publikováno: 5.10.

Rozhodnuto, čtyři trenérky a stejný počet trenérů tvoří finálovou osmičku sportovně-společenské akce Díky, trenére. O tom, kdo z nich se stane Trenérem mládeže roku 2018 a následníkem Michalů Eisenkolba a Bízy a Zdeňka Grygara, vítězů uplynulých ročníků, se rozhodne v sobotu 27. října v Aréně Sparta na Podvinném mlýně v Praze. O titul bude bojovat i Zuzana Mohylčáková z Předměřic nad Labem. Přijďte ji podpořit.

V základní nominaci bylo přes 800 trenérů z různých sportovních odvětví. Následoval výběr 32 kandidátů a poté vznikla semifinálová TOP 16. Za šestnáctkou nejlepších vyrazil štáb Díky, trenére, bylo absolvováno mnoho cest a zajímavých návštěv s mořem zážitků. Štáb se s každým trenérem v průběhu třech měsíců seznámil, pogratuloval za postup mezi Top 16 vybraných trenérů mládeže z celé republiky a zúčastnil se tréninku s dětmi.

„Na základě získaných poznatků jsme vybírali spolu se sportovními oborníky osmičku pro finále. Letos to bylo ještě těžší rozhodování. Kvalita celé TOP 16 je opravdu vysoká.“ tvrdí Petr Rydl, zakladatel a organizátor akce Díky, trenére.

Co čeká finalisty na Podvinném mlýně?

Jako při minulých ročnících nabitá tribuna s jejich příznivci a bouřlivé prostředí. V něm každý v osmiminutové ukázce naznačí své tréninkové umění. Jak svěřence vedou, aby je to bavilo. Čtyři, kterým to půjde nejlépe a zaujmou diváky a porotu, postoupí do užšího finále. V něm se utkají ve třech speciálních soutěžích v týmu s dětmi, které si vylosují z kolektivu soupeřů.

Kdo se dostane do čtveřice, stejně jako o nositeli titulu Trenér mládeže 2018, rozhodne porota složená z lidí, kteří mají ke sportu a zvlášť k dětem blízko. Novinkou letošního finále je, že každý z TOP 8 obdrží finanční odměnu, finálová čtyřka si to nakonec rozdá o ceny za 140 tisíc korun.

Na vyvrcholení čtvrtého ročníku akce se spolu s trenéry a jejich svěřenci těší i organizátoři projektu. Hlavní myšlenkou celého projektu je, aby byla široká veřejnost seznámena s obětavými lidmi, kteří většinou bez nároku na odměnu, vychovávají děti k pravidelnému sportování a mnohé i k vrcholovým výkonům.

Letošní čtvrtý ročník akce Díky, trenére ukázal, že znalost projektu je opět větší. Ozývají se nejen rodiče či prarodiče dětí, ale i širší sportovní veřejnost, která prostřednictvím akce děkuje trenérům za jejich nelehkou činnost.

A kdo se tedy utká ve finále akce Díky, trenére?

Top 8 trenérek a trenérů mládeže 2018 (řazené abecedně, dle příjmení)

Zuzana Mohylčáková

SG Předměřice nad Labem (gymnastika) - TJ Sokol Hradec Králové

Slovem organizátorů: Založila klub gymnastiky v Předměřicích, kam se děti jen hrnou. Důvod? Usměvavá trenérka, která rozdává pozitivní energii všem lidem v klubu. 

________

OSTATNÍ TRENÉŘI:

Helena Bauerová

Lukostřelecký klub CERE (lukostřelba)

Slovem organizátorů: Poznali jsme minoritní sport, kde se trenérka věnuje s velkou trpělivostí každému svěřenci individuálně a snaží se povzbuzovat všechny stejně. 

________

Martin Blatoň

ŠSK Karate Karviná (karate)

Slovem organizátorů: Usměvavý trenér, který šíří pozitivní náladu po celé Karviné. Z problémového chlapce vychoval dobrého policistu, a to i díky karate. 

________

Barbara Dufková

KK Milevsko (krasobruslení)

Slovem organizátorů: V Milevsku mají krasobruslařský klub jen díky Barbaře, která si šla za svým snem a dnes má oddíl plný nadšených a věříme, že i spokojených dětí. Třeba tomu pomáhá i meditace, kterou jsme také při návštěvě prošli. 

________

Josef Kašík

ZEVL team (mountain bike gang)

Slovem organizátorů: Srdcař, který svůj sport nemá jen jako koníček. Důkazem toho je, že se vzdal slibné pracovní kariéry v IT jen kvůli tomu, aby mohl trénovat své svěřence v areálu, který se svými parťáky vybudoval v Koutech nad Desnou. 

________

Markéta Matějovská

TJ Mnichovice (pozemní hokej)

Slovem organizátorů: Když vidíte, s jakým zanícením bývalá skvělá hráčka a nyní sympatická trenérka, připravuje děti, řeknete si stejně jako my. Chtěli bychom být mezi nimi. 

________

Petr Němeček

SC Pigs Trhové Sviny (softball)

Slovem organizátorů: Pohled na jeho trénink potvrdil, co se o něm říká. Ke každému, ať má k sportu vlohy či ne, přistupuje se stejným elánem, jako by z něj chtěl vychovat nejlepšího hráče. A navíc vlastníma rukama a ve svém volném čase postavil dětem hřiště. 

________

Lukáš Novák

Vem Camará capoiera Pardubice (capoiera)

Slovem organizátorů: Poznali jsme, jak přilákat ke sportu co nejvíce dětí. Pořád si s nimi hrát a hlavně se u toho bavit. Přesně tak vypadají tréninky, z nichž se nechce nikomu domů. Dětem ani trenérovi. 

________

Den trenérů mládeže, tedy velké finále letošního roku, se koná 27. října 2018 od 15.00 v Aréně Sparta na Podvinném mlýně v Praze. Přijďte podpořit všechny trenéry mládeže a užít si odpoledne. Vstup na akci je zdarma. Pozvánka na FB (zde).

Více informací na webu dikytrenere.cz

Článek vložil: George Sarichev
DSC06514.JPG DSC06531.JPG 650x350_HD.jpg mohylcakova.JPG DSC06529.JPG logo_DT.jpg

Související články

DŮLEŽITÉ INFORMACE

--------------------------------------------
POJIŠTĚNÍ PRO ČLENY ČGF VÍCE
INFORMACÍ NALEZNETE >>ZDE<<

--------------------------------------------

NÁVODY: VEŠKERÉ NÁVODY NA PRÁCI V SYSTÉMU GIS 
A DALŠÍ NAJDETE >>ZDE<<

--------------------------------------------
HLEDÁME DOBROVOLNÍKY:
NA POMOC PRI NAKLÁDÁNÍ NÁŘADÍ

VÍCE INFORMACÍ >>ZDE<<
--------------------------------------------
ANKETA: PŘIPOMÍNKY KE STRÁNKÁM
ČGF. PROSÍME O VYPLNĚNÍ KRÁTKÉ
ANKETY, KTEROU NAJDETE >>ZDE<<
--------------------------------------------

Sponzoři a partneři