Česká gymnastická federace
Ostatní

Menu

Akce

21.4.2021 - 25.4.2021 SGM, SGZ

Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice 2021

24.4.2021 SGM

Liberecký pohár

29.4.2021 - 2.5.2021 TR

TRA Mistrovství Evropy

5.5.2021 TG

Webinář TeamGym UEG pro trenéry

8.5.2021 SGZ

Brnkačka 2021

8.5.2021 SGZ

Memoriál M. Kojdeckého (kvalifikační závod MČR)

12.5.2021 TG

Webinář TeamGym UEG pro trenéry

15.5.2021 - 16.5.2021 SGZ

Memoriál V. Růžičkové (kvalifikační závod MČR)

21.5.2021 - 23.5.2021 AE

Světové závody věkových skupin (WAGC)

Reklama

NOMINACE NA MISTROVSTVÍ EVROPY 2021 VE SPORTOVNÍ GYMNASTICE

Technické komise sportovní gymnastiky mužů a žen nominovali gymnasty na letošní Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice mužů a žen, které proběhne ve dnech 21-25. dubna 2021 ve švýcarské Basileji.

Publikováno: 7.4. (upraveno 7.4.)

Technické komise sportovní gymnastiky mužů a žen nominovaly gymnasty na letošní Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice mužů a žen, které proběhne ve dnech 21.-25. dubna 2021 ve švýcarské Basileji. 

Českou sportovní gymnastiku bude reprezentovat trojice David Jessen, Ondřej Kalný a Aneta Holasová se svými osobními trenéry Petrem Hedbávným, Jaromírem Labonkem a Jiřím Fiřtem. Jako rozhodčí odjíždí do Basileje Alena Hořká a Jiří Urbánek. O zdravotní zabezpečení se bude starat MUDr. Luboš Hrazdira a fyzioterapeut Mgr. Jan Pokorný.

Mistrovství Evropy v Basileji se zúčastní celkem 280 gymnastů a gymnastek z 38 evropských zemí. Tento kontinentální šampionát je v podstatě poslední možností kvalifikovat se ještě přímo na Olympijské hry 2020 v Tokiu. Ve hře jsou 2 přímá postupová místa pro finalisty víceboje mužů i žen, která budou přidělena na základě zredukované výsledkové listiny po vyloučení zemí, které se již buď kvalifikovaly v soutěži družstev z MS 2018 a MS 2019 nebo již popřípadě dosáhly na maximální možné účastnické kvóty.

O přímé postupové místo se bude chtít pokusit David Jessen, který je v současné době po MS 2019 ve Stuttgartu jako první "pod čarou". V případě, že se mu přímé postupové místo nepodaří na letošním ME vybojovat, bude muset čekat do konce června, zda jeho pozice "prvního náhradníka" bude na start v Tokiu stačit.

Ondřej Kalný na ME v Basileji neabsolvuje celý víceboj. Jeho cílem je dostat se do finále na přeskoku nebo na prostných, což nebude s ohledem na velmi kvalitní účast gymnastů včetně  medailistů z předcházejících ME  a MS vůbec jednoduché. Ondřej Kalný zapracoval na zvýšení obtížnosti na obou nářadích. Uvidíme zda to bude na finále stačit.

Aneta Holasová si vybojovala účast na Olympijskách hrách v Tokiu už na MS 2019 ve Stuttgartu (GER). Pro Anetu je toto ME v letošním roce prvním "ostrým" testem na její olympijské cestě. Úspěchem by byla účast ve finále víceboje. 

Původně se počítalo s účasti dvou českých sportovních gymnastek. Dominika Ponížilová a Lucie Trnková měly společně s Anetou bojovat o dvě místa na nominačním závodě  20. března. Obě však svou účast na nominačním závodě zrušily.  

Kompletní česká výprava bude odjíždět do Basileje v sobotu 17. dubna. Následující den pak absolvují naši reprezentanti první tréninky.

Aneta nastoupí v pondělí 19. dubna večer k pódiovému tréninku ve společnosti slovenské gymnastky Barbory Mokošové a gymnastek Rumunska, Portugalska a Ukrajiny.

O den pozdějí, v úterý 20 dubna, nastoupí v odpoledních hodinách ke svému "pódiáku David s Ondřejem ve společnosti gymnastů Arménie, Gruzie a Velké Británie.  

Ke svému kvalifikačnímu závodu nastoupí Aneta v St. Jakobshalle ve středu 21. dubna večer v posledním 4. sledu v 18.30 hod. na kladině. Začínat závod na tomto ošidném nářadí je snad českým sportovním gymnastkám souzeno :-) 

Následující den, ve čtvrtek 22. dubna, zahájí své kvalifikační boje rovněž v posledním 3. sledu od  17.00 hod. na bradlech David a v cca 17.50 hod Ondřej na prostných. 

Tentokrát českým sportovním gymnastům los přál. Všichni se představí v posledním sledu, což se může ukázat jako mírná výhoda při boji o postup jak do finále víceboje, tak při bojích o postup mezi finálovou "osmičku" na jednotlivých nářadích. O postupu do finále rozhodují ve sportovní gymnastice často jen desetinky a setinky a někdy i tisíciny bodů. Tak věřme, že naši reprezentanti tuto mírnou výhodu využijí ...  

Finále víceboje mužů a žen je na programu v pátek 23. dubna v odpoledních hodinách. Finále na jednotlivých nářadích pak v sobotu 24. dubna (muži - prostná, kůň našíř, kruhy a ženy - přeskok, bradla) a v neděli 25. dubna (muži - přeskok, bradla, hrazda a ženy - kladina, prostná). 

-rs-

OFICIÁLNÍ WEB ME BASEL 2021

OFICIÁLNÍ WEB EUROPEAN GYMNASTICS

 

 

 

Článek vložil: Roman Slavík
Basilej_1_1.jpg Basilej_4_3.jpg IMG_5209.JPG ZÁVOD SP SZOMBATHELY KALNÝ ONDŘEJ & HOLASOVÁ ANETA.jpg

Ke stažení:

Související články

DŮLEŽITÉ INFORMACE

--------------------------------------------
POJIŠTĚNÍ PRO ČLENY ČGF VÍCE
INFORMACÍ NALEZNETE >>ZDE<<

--------------------------------------------

NÁVODY: VEŠKERÉ NÁVODY NA PRÁCI V SYSTÉMU GIS 
A DALŠÍ NAJDETE >>ZDE<<

--------------------------------------------
HLEDÁME DOBROVOLNÍKY:
NA POMOC PRI NAKLÁDÁNÍ NÁŘADÍ

VÍCE INFORMACÍ >>ZDE<<
--------------------------------------------
ANKETA: PŘIPOMÍNKY KE STRÁNKÁM
ČGF. PROSÍME O VYPLNĚNÍ KRÁTKÉ
ANKETY, KTEROU NAJDETE >>ZDE<<
--------------------------------------------

Sponzoři a partneři