Akrobaté o víkendu závodili o titul mistra republiky

V sobotu 11.11.2023 proběhl v pražské hale TJ Bohemians 21. ročník Mistrovství České republiky v akrobatické gymnastice s mezinárodní účastí, letos poprvé pod názvem Czech Acro Open. Během celého dne rozhodčí ohodnotili téměř 120 sestav závodníků z šesti zemí Evropy (ČR, Polsko, Německo, Rakousko, Slovensko, Maďarsko). Nejlepší akrobaty přivezl polský oddíl z Krakova, za Česko si nejlépe vedly závodnice Bohemians a Brandýsa nad Labem.

Mistrovské tituly pro Brandýs a Bohemians

V kategorii Youth – skupiny si mistrovský titul v konkurenci 30 trojic vybojovala děvčata z oddílu Akro Sokol Brandýs nad Labem Nela Volfová, Štěpánka Kuchařová a Tereza Lavírová. V kategoriích Age Group 11-16 let a Master class na mistrovské tituly dosáhly domácí závodnice TJ Bohemians Praha Nikola Sedláková, Šárka Nováková (AG 11-16, páry), Anna Zachystalová, Lucie Petroušková, Kateřina Nováková (AG 11-16, skupiny), Tina Hobstová, Tereza Bernreiterová (Master, páry), Ester Jelínková, Lada Hamříková, Rosa Podařilová (Master, skupiny).

Bramborové medaile pro Česko

V mezinárodním srovnání si nejlépe vedly závodnice v kategorii Age Group 11-16 let, kde trojice Zachystalová, Petroušková, Nováková K. i pár Sedláková, Nováková Š. vybojoval 4. místo. Zatímco ale trojici bronz utekl o téměř 1,5 bodu (získala 48,250b), páru na medaili chybělo smolných 0,050 bodu (46,900). Do popředí startovního pole české akrobatky vystřelilo zejména čisté technické provedení společných prvků a zařazení prvků individuálních. Ve stejné věkové kategorii se mezi trojicemi na 8. místo zařadilo trio z Havířova a první desítku uzavřely opět bohemačky – Darja Tlustá, Andrea Flemmingová, Sofie Vachtlová, pro které byl tento závod společnou premiérou.

V nejmladší kategorii řada nováčků, v nejstarší se zvyšovala obtížnost

Zkušené akrobatky v Master class letošní mistrovství využily k zařazení nových složitých prvků. Ne všechny novinky se však vydařily, a tak pár Hobstová, Bernreiterová skončil v mezinárodní konkurenci se známkou 42,070 na 6. místě a favorizovaná trojice Jelínková, Hamříková, Podařilová na mís sedmém s hodnocením 45,020. V nejmladší kategorii Youth se do první desítky dostala pouze výše zmíněná děvčata z Brandýsa se známkou (23,550). Ostatní týmy v této kategorii z Bohemians, Brandýsa a Havířova se řadily od 18. místa dál, pro některé z nich bylo však toto mistrovství prvním mezinárodním startem.

Všem akrobatům gratulujeme k úspěšnému republikovému startu a děkujeme organizátorům za povedený závod s pozitivními mezinárodními ohlasy.