3. kola Poháru federací se zúčastnilo téměř 300 závodnic z celé České republiky a Slovenska. Soutěžilo se v pěti věkových kategoriích: děti 7-8let, mladší žákyně, starší žákyně, juniorky a seniorky.

V kategorii seniorek si vítězství a zlatou medaili odvezla  Anita Lamošová (19,75 b.) z klubu Olymp Bratislava. Stříbro získala Kristýna Bernátová (19,45 b.) a bronz Šárka Dousková (18,45 b.) obě ze Sport Aerobicu Liberec.

Mezi juniorkami se tentokrát nejlépe podařila závodní sestava Anetě Chlumské ze Sport Aerobicu Liberec, která se v této kategorii stala vítězkou se známkou 18,60 b. 2. místo obsadila Barbora Karlíková z ASC Zlín(18,55 b.) a 3. místo obsadila Adéla Misárová (18,30 b.) z Pro Fitness Praha. V kategorii juniorských trojic vybojovalo zlato trio ve složení Aneta Chlumská, Markéta Fléglová a Barbora Dvořáková (Sport Aerobic Liberec) se známkou 17,90 b. Stříbro si odvezla trojice z Pro Fitness Praha ve složení  Adéla Misárová, Karolína Janovská a Veronika Pokorná (16,45 b.). Na 3. místě se umístila liberecká děvčata Barbora Mazánková, Tereza Krejčová a Eva Rosenbergová (15,75 b.).  V kategorii juniorských skupin se vítězkami staly liberecké Aneta Chlumská, Markéta Fléglová, Barbora Dvořáková, Tereza Korábová  a Jana Štolbová (17,80 b).

Mezi  30 jednotlivkyněmi se v kategorii starších žákyň stala absolutní vítězkou Simona Čurilová (17,95 b.)z klubu Olymp Bratislava. Stříbrná byla Simona Vykoukalová (17,90 b.) a hned za ní skončila Sabina Drapáková (17,75 b.). Obě závodnice Sport Aerobicu Liberec. V kategorii trojic si zlato vybojovaly  Simona Vykoukalová, Sabina Drapáková a Markéta Kosejková (17,45 b.) ze Sport Aerobicu Liberec. Na 2. místě se umístily Simona Čurilová, Veronika Drahošová a Zuzana Drahošová (17,20 b.) z Olympu Bratislava a bronzové byly Michaela Bětíková, Tereza Otevřelová a Denisa Valová (17,05 b.) z b ASC Zlín. V kategorii skupin starších žákyň se na 1. místě se se stejnou výslednou známkou umístily dva týmy - tým ve složení Julie Feitová, Annette Smíšková, Anežka Karpetová, Klaudie Doležalová, Barbora Římalová (16,20 b.) z TJ Sokol Kampa Praha a tým z ASC Zlín ve složení Natálie Skácelová, Anna Ingrová, Veronika Krahulíková, Johana Hořáková, Vendula Outratová (také 16,20 b.). Na 3. místě skončila skupina ze Sportu Aerobic Liberec ve složení Nicole Anna Weinlichová, Tereza Kněbortová, Anna Čejková, Anežka Šlechtová a Petra Kašparová (15,10 b.)

V kategorii mladších žákyň se v konkurenci 32 závodnic stala vítězkou Anita Rotheová ( 16,75 b.) z TJ Sokol Kampa Praha. Ze stejného klubu byla i stříbrná Kateřina Brožová (16,70 b.) a na 3. místě skončila Denisa Kratochvílová (16,45 b.) z VSKVUT Brno. Mezi trojicemi nejlépe předvedla děvčata z TJ Sokol Kampa Anita Rotheová, Sára Bláhová a Anna Marie Pavlíková, které se známkou 16,15 b. vybojovaly zlato. Na 2. místě se umístila a stříbro získala trojice Sabina Vykoukalová, Anna Kmetyo a Anna Bui (15,85 b.) ze Sport Aerobicu Liberec a 3. místo obsadily Kateřina Kropáčková, Anna Jandusová a Viktorie Melounová (15,70 b.) z TJ Sokol Kampa Praha. Kategorii skupin mladších žákyň opět ovládl klub TJ Sokol Kampa Praha, kde zlato vybojovaly Anita Rotheová, Sára Bláhová, Anna Marie Pavlíková, Kateřina Kropáčková a Anna Jandusová (16,00 b.). Stříbro i bronz putovaly do Liberce pro týmy ve složení Sabina Vykoukalová, Anna Kmetyo,  Anna Bui, Viktorie Lesáková a Kateřina Paulíková , které získaly stříbro (15,90 b.) a hned za nimi se na bronzové příčce umístily Adéla Bílá, Veronika Šmídková, Eliška Dastychová, Kristýna Strobachová a Eliška Wollmannová (14,85 b.).

Všem závodnicím moc gratulujeme a přejeme jim hodně štěstí a podobných velkých sportovních úspěchů do dalších let! Děkujeme rodičům a všem, kteří nám pomohli s organizací soutěže. Městu Liberec a Libereckému kraji děkujeme za finanční podporu této akce.