Polské juniorky byly čtvrté se ztrátou 0,350 b. na třetí Izraelky. České juniorky ovládly všechna nářadí a zcela zaslouženě zvítězily. České juniorky startovaly ve složení: Veronika Cenková, Barbora Fišerová, Julie Hájková, Marie Nevrklová a Romana Majerechová. Závod družstev se hodnotil dle pravidel Mistrovství Evropy, tzn. že na nářadí nastupovaly 4 předem nahlášené závodnice a nejlepší 3 známky se započítávaly do celkového součtu týmu.
 
Nejlepší českou juniorkou byla Veronika Cenková, která byla i celkově nejlepší závodnicí ve volném čtyřboji s výslednou známkou 48,950 b. Škoda zaváhání v závěru sestavy ve víceboji na bradlech a pádu na kladině. V silách Veroniky je ve víceboji známka mezi 51.00-52.00 b. Druhou nejlepší závodnicí byla Tzuf Feldon z Izraele (48,600 b.) a hned za ní, na třetí příčce, další Češka Julie Hájková, která má rovněž předpoklady útočit na 50-ti bodovou hranici. Svým výkonem příjemně překvapila odchovankyně šumperské gymnastické líhně Marie Nevrklová, která se od loňského podzimu připravuje v Brně pod vedením trenérky Janečkové. Nevrklová potvrdila svůj výkon z kontrolního závodu z minulého víkendu a se známkou 47,400 b. se dělila o čtvrté místo s rakouskou závodnicí Blancou Frysak. Romanu Majerechovou, stejně jako na kontrolním závodě, opět zradila kladina.
 
VÝSLEDKY: 1. ČESKÁ REPUBLIKA 145,850 b., 2. RAKOUSKO 141,200 b., 3. IZRAEL 138,050 b. 4. POLSKO 137,700 b.
 
V týmové soutěži žen, která začala v brněnské sportovní hale ve 14.30 hod podle očekávání zvítězily polské ženy, které zopakovaly skvělý výkon z březnového závodu Austrian Team Open v Linci. Českému výběru, který se představil ve složení Petra Fialová, Anna Mária Kányai, Kristýna Pálešová, Jana Šikulová a Tereza Ochynská,nadělily Polky 7,050 b. Třetí skončil tým Rakouska "A" a čtvrtý byl tým Rakouska "B". Češky držely s Polkami krok na přeskoku a bradlech. Polky utekly našim závodnicím na kladině, kde Češky zaznamenaly, na rozdíl od Polek, několik hrubých chyb, kterých se nevyvarovaly ani na prostných. Je nutné poznamenat, že Polky mají letos opravdu "skvělou fazónu" a v čele se zkušenou Martou Pihan-Kulesza budou patřit na květnovém Mistrovství Evropy v Sofii mezi adeptky na finálovou osmičku soutěže družstev. Dnešní závod družstev se hodnotil dle pravidel Mistrovství Evropy, tzn. že na nářadí nastupovaly 3 předem nahlášené závodnice a všechny 3 známky se započítávaly do celkového skóre týmu.
 
Mezi gymnastkami, které absolvovaly kompletní víceboj, byla nejlepší zkušená Kristýna Pálešová s výslednou známkou 52,950 b., která "zajela" závod bez hrubé chyby. Zdatně jí sekundovala Rakušanka Elisa Hammerle a Polka Gabriela Janik, které Kristýně dýchaly na záda a se shodnou výslednou známkou 52,650 b. se dělily o druhou příčku. Čtvrtá byla polská závodnice Katarzyna Jurkowska se známkou 52,400 b. Padesátibodovou hranici zdolala ještě česká závodnice Anna Mária Kányai, která ve čtyřboji "nasbírala" celkem 50,200 b. Tato gymnastka pocházející z Ústí nad Labem, kde ji trenérsky vedl Stanislav Petráček, zaznamenala v Brně pod vedením trenérky Janečkové výkonnostní vzestup a hlavně získala potřebné sebevědomí.
 
VÝSLEDKY: 1. POLSKO 159,850 b., 2. ČESKÁ REPUBLIKA 152,800 b., 3. RAKOUSKO "A" 150,950 b., 4. RAKOUSKO "B" 142,950 b.
 

PODROBNÉ VÝSLEDKY: ZDE

-rs-