Poděkování slyšelo 20 trenérů gymnastiky. Nominujte další!

 Zatím 20 trenérů gymnastiky bylo nominováno do soutěže Díky, trenére, která hledá inspirující příběhy trenérů a trenérek mládeže. Z toho patnáct vyplnilo dotazník na webové stránce www.dikytrenere.cz, který je nutný pro pokračování v soutěži o 100 000 korun na zahraniční stáž. Své trenéry mohou nominovat děti, rodiče svěřenců, příznivci, blízcí, známí aj. prostřednictvím webu Dikytrenere.cz, nebo facebookového profilu. Čas máte už jen do 14. června.

 Projekt Díky, trenére bude mít za sebou skoro tři měsíce života. Svěřenci nebo jejich okolí poděkovali v nové sportovně-společenské akci víc než 1350 trenérům a trenérkám mládeže. Výzvu pak přijalo 520 z nich a už vyplnili dotazník. Z gymnastiky bylo poděkováno dvaceti trenérům ze všech koutů České republiky. Je vidět, že se každým dnem zvětšuje komunita chápajících, že nejlepší sportovci nevyrostou bez zanícených nadšenců. „Díky, trenére je místo, které komukoliv umožňuje poděkovat svému trenérovi a vyjádřit to tím, že ho nominuje do soutěže,“ říká Petr Rydl, organizátor soutěže ze Spolku pro podporu mládežnického sportu.

 Trenér mládeže roku 2015 může být z jakéhokoli sportovního odvětví a vyhraje pobyt pro sebe a svého svěřence v jednom z prestižních světových tréninkových center v hodnotě 100 000 Kč a jeho klub či oddíl dostane přilepšení v hodnotě 50 000 Kč na přípravu dětí. Ty navíc získají možnost poznat a zatrénovat si se svými idoly, předními českými sportovci. Vyhlášení soutěže proběhne v listopadu letošního roku.

 Dosud nejvíc přihlášených trenérů má fotbal (24 %), basketbal (11 %) a házená (7 %). Z analýzy vyplněných dotazníků zatím vyplývá, že víc než polovina trenérů se trénování věnuje proto, že je baví. Živí se jím 15 % z nich, zbytek (27 %) si trenérstvím přivydělává. Průměrně se tito trenéři věnují své práci 11 let.

 Každý den roste rodina příznivců, kteří podporují soutěž Díky, trenére. V současnosti se do ní zapojilo už víc než 30 sportovních sv

azů a mnohé známé tváře. Neváhejte a oceňte práci Vašich trenérů a trenérek poděkováním a přihlášením do soutěže Díky, trenére.

Zde je odkaz: http://www.dikytrenere.cz/site/nominate-coach