Díky, trenére zná 30 postupujících. Mezi nimi je i trenérka gymnastiky!

 

Unikátní sportovně-společenská akce Díky, trenére má za sebou první kolo. Už je známo 30 jmen trenérek a trenérů dětí a mládeže, kteří postoupili dál. Jejich seznam je uveřejněn na stránkách www.dikytrenere.cz. Od 2. března mohli svěřenci trenérů, jejich rodiče a sportovní nadšenci nominovat do soutěže své oblíbené trenéry. Do 14. června jich bylo celkem 1503! Trenér mládeže 2015 získá ceny v hodnotě 150 tisíc korun, vyhlášení soutěže proběhne v listopadu.

Finální třicítka byla vybrána na základě údajů z dotazníku vyplněného trenéry. Jejich zpracování a analýzu uskutečnila agentura IPSOS zabývající se výzkumem trhu a veřejného mínění v České republice.

Mezi Top 30 je Ivana Křístelová ze Znojma. Když se svěřuje, co jí k trénování přitáhlo, zdůrazňuje jedno. Že není málo šikovných dětí, jen je třeba ukázat jim ke gymnastice správnou cestu. Pak jim touha překonávat fyzikální zákony a údiv nad tím, čeho jsou schopny, zcela učaruje.

Vybranou společnost trenérů čekají do poloviny září návštěvy odborných komisařů. Ti se podívají, jak pracují s dětmi. Potom, po pečlivém zkoumání, pošlou do třetího kola soutěže 10 trenérů, kteří se utkají o titul Trenéra mládeže 2015. Vítěz, jehož jméno bude oznámeno v listopadu, obdrží pro sebe a svého svěřence pobyt v jednom z prestižních světových tréninkových center v hodnotě 100 000 korun. Navíc jeho klub či oddíl dostane přilepšení 50 000 korun na přípravu dětí.

Díky, trenére podpořilo více než 30 sportovních svazů a mnoho osobností. A hlavně – 2059 přihlášek nominovalo 1503 trenérek a trenérů dětí z 55 sportů. Největší počet trenérů je z fotbalu (25%), následují basketbal (10%) a házená (6%).

 

„S radostí jsme si potvrdili, že v České republice je spousta skvělých trenérů mládeže. Nadchlo nás, jak vřelý vztah k nim mají jejich svěřenci a okolí. Sešlo se mnoho nominací, které jsou zároveň poděkováním trenérům, což je skvělé,“ řekl Petr Rydl, organizátor soutěže. „Bylo krásné číst osudy trenérů a trenérek. Popisovali, jak se dostali k trénování. Bedlivě jsme četli, co je na trénování baví, proč tuto činnost dělají, jaké mají úspěchy. Cílem projektu je vybrat trenéry, kteří budou inspirovat ostatní.“