Na letošním Mistrovství světa ve sportovní gymnastice žen v Glasgow (23.10.-1.11. 2015) mohou českou sportovní gymnastiku reprezentovat s ohledem na výsledek družstva žen na loňském Mistrovství světa v čínském Nanningu (29. místo) maximálně 3 gymnastky.

Předpokládalo se, že o 3 místa svedou boj letošní Mistryně České republiky Anna-Mária KÁNYAI (1998), vícemistryně Petra FIALOVÁ (1998), Veronika CENKOVÁ (1999) a dvojnásobná olympionička Kristýna PÁLEŠOVÁ (1991), která se zotavuje ze zranění kolene. 

Osud však někdy bývá vrtkavý. Vleklé zranění zastavilo ambice Petry Fialové, která přerušila svou vrcholovou závodní kariéru (věřme, že ne natrvalo). Zranění kolene vystavilo "stopku" na konci srpna také ambiciózní mladé závodnici Anně-Márii Kányai. A osud není příznivě nakloněn ani zkušené Kristýně Pálešové.

V tuhle chvíli je jisté, že na Mistrovství světa v Glasgow odletí zcela určitě jen Veronika CENKOVÁ. Nad účastí Kristýny PÁLEŠOVÉ visí otazník. V případě, že Kristýna do Glasgow odletí společně s Veronikou, zcela určitě neabsolvuje celý víceboj a nastoupí s největší pravděpodobností jen na bradla. O poslední třetí místo můžou ještě o příštím víkendu (3.10. 2015) bojovat závodnice, které se zúčastní mezinárodního Mistrovství Polska v Zabrze. Nejblíže má ke splnění limitu pro start na Mistrovství světa Romana MAJERECHOVÁ (1999).