První ročník sportovně-společenské akce Díky, trenére zná vítěze! Stal se jím Michal Eisenkolb, florbalový trenér ze Sparty Praha. Finále se uskutečnilo 7. listopadu v Brně v hale Tatran Bohunice a proběhlo pod záštitou Kateřiny Valachové, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy.Účastnila se ho také trenérka sportovní gymnastiky Ivana Křístelová z Klubu sportovní gymnastiky Znojmo. 

Projekt Díky, trenére chce upozornit na záslužnou činnost trenérů, kteří přivádí děti ke sportu. Mezi nejlepších deset trenérů z České republiky se dostala také Ivana Křístelová ze Znojma. Ta měla za úkol před porotou prezentovat svá oblíbené cvičení. Její svěřenkyně předváděly gymnastické prvky na Air-Tracku, který si do brněnské haly dovezla. Představení trenérky Křístelové hodnotila porota, ve které byl Zdeněk Haník (předseda Unie profesionálních trenérů při ČOV) a Natália Hejková (úspěšná basketbalová trenérka USK Praha) nebo umělec, režisér a nadšený sportovec Jakub Kohák a hlavní organizátor celé akce Petr Rydl

„Vést třicet let děti k tak těžkému sportu jako je gymnastika je fantastické. Stejně jako to, že to paní trenérka dotáhla ze zahrady až k titulům,“ prohlásila Natália Hejková, basketbalová trenérka. „Konečně jsem to vystoupení viděla na vlastní oči a moc se mi to líbilo.“ 

Video z vystoupení paní trenérky Křístelové najdete zde


ZÁZNÁM ČESKÉ TELEVIZE ZDE.

Právě znojemskou trenérku Ivanu Křístelovou zvolila porota mezi nejlepší čtyři trenéry. Společně s ní se z Top 10 trenérů dostali do závěrečného kola: Michal Eisenkolb (florbal), Ondřej Michálek (lední hokej) a Daniela Smutná (stolní tenis). Jak finále pokračovalo dál? Finální čtveřice si vylosovala svěřence od trenérů, kteří dál nepostoupili. Trenéři dostali čas na seznámení se s cizími dětmi a stanovení strategie. Bylo to potřeba, protože na ně čekaly tři hry: „Poklady“, „Skládačka“ a „Házecí štafeta“. 

Vítězem projektu Díky, trenére se stal ten, kdo ve třech hrách získal co nejvíce bodů. A tím se stal Michal Eisenkolb, florbalový trenér ze Sparty Praha, který vybojoval 18 bodů a odnesl si tak šek na zahraniční stáž v hodnotě 100 tisíc korun. Trenérka Křístelová skončila na druhém místě s počtem 12 bodů. Během vyhlášení ale za ní přišli všichni svěřenci a začali na ní házet zlaté konfety. 

„Byl to úžasný den, moc jsem si ho užila. Bylo by moc pěkné se potkat s tak slavnými trenéry a dalšími kolegy, kteří ve svém volném čase vedou děti ke sportu,“ prohlásila trenérka Křístelová. 

Organizátoři projektu připravují další ročník. Také v roce 2016 můžete přihlašovat své oblíbené trenéry a trenérky ze sportovní gymnastiky! 

Video z Dnu trenérů mládeže najdete zde: