Děvčata se připravola svědomitě na letošní vrchol akrobatické sezóny již celý loňský rok. České reprezentantky Kristýna Bělíková (r.nar. 2005) Karolína Pokorná (r.nar. 2000)   jsou společně s trenérkou Petro Filsakovou a rozhodčí Markétou Stíbalovou v místě konání letošního světového šampionátu již od soboty 19. března. V pondělí 21. března absolvovala děvčata pódiový trénink v závodní hale.  

Český pár, který se připravuje v oddíle akrobatické gymnastiky TJ Bohemians Praha startuje na šampionátu v Číně ve věkové kategorii 11-16 let. V této věkové kategorii bude mít své zástupce celkem 34 zemí, které vyslaly soutěžit o nejvyšší pocty 549 akrobatů. Naše děvčata mají ve své kategorii celkem 30 párů, což je vůbec nejpočetnější startovní pole celého mistrovství.

Kvalifikační závod začíná ve středu 23. března v 10.00 hodin místního času (03.00 hodin SEČ) a hned prvním párem, který nastoupí na koberec bude Kristýna s Karolínou, což není zrovna záviděníhodná role. Dopoledne je na programu statická sestava a odpoledne dynamická. Ve čtvrtek 24. března je na programu finále.

Přejme našim děvčatům, aby se jim jejich sestavy podařily alespoň tak jako na mezinárodním závodě v polské Świdnici (), kde holky po zásluze vystoupily ve své kategorii na stupínek nejvyšší.

Přejeme celému týmu hodně štěstí a šťastný návrat domů.

Aktuální výsledky a zpravodajství z Mistrovství světa v akrobatické gymnastice můžete sledovat na internetových stránkách Mezinárodní gymnastické federace (FIG): 

25th Acrobatic Gymnastics World Championships 2016