8.-9. dubna proběhl v Berlíně již 21. ročník oblíbeného mezinárodního závodu ve sportovní gymnastice juniorů, kterého se letos zúčastnilo 148 závodníků z 25 zemí (AUT, AZE, BEL, BLR, CHN, CZE, ESP, FRA, GER, HUN, ISL, ISR, LAT, LTU, MAS, NED, NOR, POL, ROU, RUS, SUI, SWE, TUR, UKR, USA).

I letos se závod zúčastnili čeští junioři, pro které to byla jedna z posledních prověrek před nominací na letošní Mistrovství Evropy v Bernu. Lepší ze dvou českých týmů (Černý, Fiala, Ponížil, Švehlík)  u obsadil mezi 38 hodnocenými družstvy 19. místo. Náš druhý tým (Ďásek, Kalný, Šafran, Šácha) obsadil 31. místo. Zvítězili Švýcaři před Rusy a Číňany. 

Nejsúspěšnějčím českým gymnastou byl Šácha, který se ve víceboji v nejmladší věkové kategorii umístil na 7. příčce (70,000 b.). Šácha přivezl z Berlína jedinou českou medaili, a to stříbro z finále na kruzích. Šácha startoval také ve finále na prostných, koni našíř, bradlech a hrazdě, kde obsadil 5. a 6. místa.   

Těsně pod stupní vítězů, na 4. místě, skončili ve své věkové kategorii Kalný ve finále na přeskoku a Ponížil ve finále na bradlech. Ponížil obsadil ve víceboji velice pěkné 6. místo (75,500 b.)

V nejstarší věkové kategorii byl nejlepším českým závodníkem Černý, který se známkou 74,150 b. obsadil 44. místo.

VÝSLEDKY