V pátek po příjezdu delegací byl čas na rozcvičení a celé odpoledne se mohly gymnastky seznamovat s nářadím. V sobotu vypukl již pravý boj nejen o pořadí, ale i o postup na ME a MEJ v rámci jednotlivých družstev. Soutěžilo se systémem MEJ - 5 gymnastek v družstvu, 4 soutěží na nářadí a počítají se 3 nejlepší výsledky. U seniorek - ME - 5 gymnastek na nářadí, 3 závodí a 3 výsledky se počítají do družstva.

V závodě juniorek zvítězilo s převahou 16 bodů české družstvo A ve složení: Aneta Holasová, Vendula Měrková, Adéla Měrková, Kristýna Brabcová, Lucie Jiříková s celkovým počtem 159,15 bodů. Družstvo doplnila i Dominika Ponížilová (její body se ale nezapočítávaly do celkového bodového součtu družstva). Jako druhé se umístilo české družstvo B s celkovým počtem 143,10 bodů ve složení: Kateřina Jelínková, Sabina Hálová, Barbora Schneiderová a Eliška Fiřtová. Na třetí příčce skončilo družstvo Polska - 139 bodů, čtvrté byly Rakušanky - 137,60 bodů, páté Slovenky - 136,90 (zde závodily i dvě mladší gymnastky) a na šestém místě se umístily Israelky - 131,20 bodů.

Závod seniorek, který byl zařazen na odpoledne, byl zastoupen pouze 3 družstvy a to Češkami, Rakušankami a Israelkami. České družstvo ve složení: Veronika Cenková, Jana Weisserová, Eva Mičková, Anna-Mária Kányai, Romana Majerechová a doplňující Marie Nevrklová zabodovalo a obsadilo opět první místo s celkovým počtem bodů 151.20. Druhé byly Israelky 140,50 a na třetím místě se těsně umístily Rakušanky 139,60 bodů.

Všechny gymnastky podaly krásné výkony, na které se přijela podívat i Česká televize - záznam byl uveden v hlavním vysílacím čase v Brankách bodech sekundách, diváci nejen z řad příbuzných a rodičů, ale i israelský konzul s rodinou a dalšími zaměstnanci ambasády.

Děvčatům, která postupují na Evropu přejeme hodně úspěchů a aby podaly nejméně tak dobré výsledky, jaké ukázaly na závodě.