České juniorky jsou po 3. sledu v soutěži družstev na 2. místě a obsadí na letošním Mistrovství Evropy v Bernu nejhůře 10. místo !!! Naše děvčata nasbírala na čtyřech nářadích celkem 153,235 b. a porazily mimo jiné Ukrajinky a Španělky.

V posledním 4. sledu nastoupí nejlepších 8 týmů z ME 2014, tzn. týmy Belgie, Francie, Itálie, Německa, Rumunska, Ruska, Velké Británie a domácí Švýcarky. 

Náš juniorský tým prošel závodem ve složení Kristýna Brabcová, Lucie Jiříková, Adéla Měrková a Vendula Měková. Do závodu nenastoupila nejlepší česká juniorka Aneta Hoalsová. Bohužel v současné době neznáme důvod její neúčasti, protože se nám dosud nepodařilo kontaktovat vedení výpravy ani trenéry našeho juniorského týmu.

V soutěži jednotlivkyň  je naší nejlepší závodnicí Vendula Měrková, která je po 3. sledu se součtem 51,549 b. na 4. místě a s největší pravděpodobností ji uvidíme v pátečním finále nejlepších 24 vícebojařek. Vendula má naději také i na start ve finále na kladině ! Po 3. sledu je 2 závodnicí s nejvyšší známkou na tomto nářadí (13,716 b.). Bude však muset čekat na výsledky závodnic posledního 4. sledu.

Jistý start ve finále víceboje má také Kristýna Brabcová, která je po 3. sledu se součtem 50,398 b. na 8. místě a v posledním 4. sledu ji může předstihnout v redukovaném pořádí maximáleně 16 závodnic.

Blahopřejeme našim závodnicím ke skvělým výsledkům !!!

Zároveň věříme, že důvodem pro neúčast Anety Holasové v dnešním závodě není vážné zranění.