České juniorky mají za sebou dnešní závod družstev. Bohužel, těsně před závodem se zranila naše očekávaná největší naděje, Aneta Holasová.

Kvůli podvrtnutému kolenu nemohla k závodu nastoupit a v současné době je na vyšetření. I přes tento hendikep se popraly ostatní závodnice o umístění. Výsledkem je fantastické desáté místo družstva a postup dvou závodnic do finále jednotlivkyň v pátek. Těmi štastnými jsou Vendula Měrková a Kristýna Brabcová. Navíc první náhradnicí pro finále na kladině je znovu Vendula Měrková. Je to nejlepší výsledek juniorek na Mistrovství Evropy za velmi velmi dlouhou dobu.

Dovolím si tedy poděkovat celému družstvu, které je zde v Bernu, jmenovitě Vendule a Adéle Měrové, Anetě Holasové, Kristýně Brabcové (mateřský oddíl TJ Bohemians Praha ), Lucii Jíříkové (T.J. Sokol Brno I.) i náhradnici Dominice Ponížilové (TJ Prostějov), která se doma do poslední chvíle připravovala. Dále pak všem trenerům, kteří se o přípravu závodnicí v celé jejich dosavadní gymnastické starali a zasloužili se o tento krásný výsledek.

Zítra nás čeká závod žen. Nálada v družstvu je myslím dobrá a bojovná. Máme sice mladý tým, ale věřím, že i když očekávat stejný výsledek jako u juniorek nelze, holky nikomu nic zadarmo nedají.     
                                                                                                

Miloslav Musil,                                                                                                                 reprezentační trenér juniorek a žen a vedoucí výpravy