Na MEJ ve švýcarském Bernu jsme letos odjížděli auty a vlastně jsme se jako team potkali až před prvním společným tréninkem. Kluci hned od začátku působili jako výborná parta a proto i všechny tréninky probíhaly bez problémů. V pondělí jsme absolvovali pódiový trénink, který chlapci prošli bez velkých chyb i přes změnu času v poslední chvíli z důvodu nízké teploty v závodní hale. Z něho pak vyšla i finální nominace kluků na jednotlivá nářadí pro kvalifikaci.

Hlavním cílem bylo umístění družstva do 16. místa. I přes vynikající výkon kluků se nám tento cíl nepodařilo dosáhnout a skončili jsme 23. K dosažení nám chyběly pouhé tři body, což bylo teoreticky v našich silách.

Celý závod probíhal ve vynikající atmosféře, musím pochválit všechny kluky, že bojovali jako tým a náš výkon působil velmi vyrovnaně.

Od plánovaného umístění nás dělila třetí kvalitní známka na prostných a další drobné chyby. Bohužel hlavním problémem byl nízký bodový zisk na koni na šíř, kde jsme sice zaznamenali jeden pád, ale i tak jsou naše známky na tomto nářadí podprůměrné.

Závod ve víceboji absolvoval pouze František Černý, který prošel všechny nářadí bez větších chyb a získal 75,85 bodu, což znamenalo velmi dobré 39. místo z 82 vícebojařů.

Vynikající výkon předvedl na přeskoku Ondra Kalný, který se umístil na 14. místě a tím splnil jeden z našich cílů, a to umístění do 16. místa. Předvedl také vynikající výkon na prostných a jen díky nepovedenému doskoku v poslední řadě nebyl v boji o finálovou účast.

Letošní Mistrovství Evropy juniorů hodnotím jako úspěšné i díky tomu, že 3 závodníci z družstva nás mohou reprezentovat na dalším MEJ znovu. Znamená to pro nás příslib do dalších let.

Ing. Martin Vlk                                                                                                                                       reprezentační trenér