Sportovní gymnasta David Jessen má ve svých 19ti letech olympijskou premiéru za sebou. Na svých prvních olympijských hrách obsadil v kvalifikačním závodě 47. místo se ziskem 79,681 bodů, což na postup do finále víceboje nestačilo.

Ne vše vyšlo Davidovi tak, jak by chtěl. Hned na prvním nářadí, kterým byl kůň na šíř, chyboval. Přerušení sestavy a několik dalších nepřesností znamenalo známku 12,166 b., což nebylo na začátku závodu příliš povzbudivé. David, ale zabojoval, soustředil se a na kruzích předvedl slušnou sestavu, za kterou obdržel od rozhodčích známku 13,366 b. Chuť si spravil na přeskoku, kde jeho skok ohodnotili rozhodčí známkou 14,500 b. Se svou sestavou na bradlech nemohl být David příliš spokojen. Neudělal sice hrubou chybu, ale 2 viditelné střední chyby ho stály cenné desetiny. Známka 13,100 b. zůstala za očekáváním. Naopak velice povedená byla sestava na hrazdě, o čemž svědčí i známka 14,316 b. Obdobnou známku mohl David obdržet za svou sestavu na prostných. Bohužel v poslední akrobatické řadě si sedl na koberec, což se společně s dalšími nepřesnostmi při doskocích v ostatních akrobatických řadách projevilo na výsledné známce 12,233 b.   

Davidův olympijský výkon 79,681 b. ve víceboji je srovnatelný s jeho ne příliš vydařeným vystoupením na letošním Mistrovství Evropy v Bernu (79,731 b.), kde mu nevyšla bradla (11,400 b.). David má určitě na víc. je to mladý závodník s velkým potenciálem, který ještě stále sbírá zkušenosti. Věřme, že ho start na olympijských hrách v Rio de Janeiro bude motivovat do budoucna. Přejme jemu i nám, aby se mu podařilo skloubit náročné studium medicíny na Stanfordské univerzitě s náročným tréninkem a těšme se na jeho další vystoupení v českém dresu !

VÝSLEDKY KVALIFIKACE