Královna olympijského víceboje Simone Biles potvrdila svou roli favoritky i na přeskoku a získala v Riu již své třetí olympijské zlato. Prozatím :-) Simone předvedla své oba skoky s obtížnosti 6,300 b. a 6,400 b. velice čistě, o čemž svědčí srážky, které obdržela od rozhodčích ( jen 0,400. b a 0,367 b.). Zvítězila zcela zaslouženě.

Její finálové soupeřky, které chtěly pomýšlet na zlato, věděly, že americkou gymnastku mohou porazit jen když budou riskovat a předvedou skok s vyšší obtížnosti, a to přemet s dvojným saltem s výchozí známkou 7,000 b. Riskovat se rozhodla 41 letá veteránka Oksana Čusovitina startující již na své sedmé olympiádě, Severokorejka Un Jong Hong (olympijská vítězka na přeskoku z OH 2008) a překvapení letošní olympiády, gymnastka z Indie Dipa Karmakar, která byla nejlepší závodnicí na přeskoku na dubnovém předolympijském kvalifikačním závodu. Podledně jmenovaná měla ke zlatu nejblíže. I ona však se dvojné salto neustála a obsadila nakonec neoblíbené 4. místo. Pád při tomto riskantím skoku zaznamenala jak Čusovitina, tak olympijská vítězka z OH 2008 v Pekingu.

Tím se uvolnila cesta k medailím závodnicím, které vsadili naopak na jistotu. Stříbro získala Ruska Maria Paseka, která si oproti OH 2012 v Londýně polepšila o jednu příčku. A svou první olympijskou medaili, bronzovou, získala sympatická švýcarská závodnice Giullia Steingruber.

Na bradlech obhájila ruská gymnastka Alija Mustafina titul olympijské šampiónky z OH 2012 v Londýně. V Riu mohla zopakovat svou sbírku olympijských medailí z Londýna. Stejně jak v roce 2012 má již Alija stříbro ze soutěže družstev, bronz z víceboje a zlato z finále na bradlech. K získání stejného počtu medailí stejného kovu ji chybí jen bronz z prostných, který však už nezíská, protože se do finále na prostná neprobojovala. Její obhajoba titulu na pbradlech ale nebyla vůbec jednoduchá. Aktuální Mistryně světa na tomto nářadí Madison Kocian z USA se ji snažila o zlato připravit. Nakonec rozhodla o jednu desetinu vyšší obtížnost sestavy Mustafiny a o oproti kvalifikaci o maličko lepší provedení této sestavy. Alespoň tak to viděli rozhodčí.

Po chybě čtvrté závodnice z kvalifikace, Rusky Darji Spriridonové a nepříliš čistě provedené sestavě Američanky Gabrielly Douglas, které postupovala do finále s třetí nejvyšší známkou, si z Brazílie odváží bronzovou medaili německá gymnastka Sophie Scheder. Těsně za ní na 4. místě skončila její známější reprezentační kolegyně Elisabeth Seitz, které chybělo na bronz pouhých 0,033 b.