Ukázalo se, že i perfekcionistka, jakou je Simone Biles, občas chybuje. Dvojnásobná Mistryně světa na kladině, která postupovala do finále s nejvyšší známkou sice začala svou sestavu na kladině ve velkém stylu, ale při "banálním" saltu vpřed Simone při doskoku sklouzla noha a pádu z nářadí zabránila jen chycením se kladiny, což znamenalo srážku jednoho bodu. Touto chybou se pootevřeli dveře ke zlaté medaili dalším závodnicím.

Nabídnutou šanci využila Sanne Wewers z Nizozemska, která zacvičila svou náročnou sestavu velice čistě. Zaujala zejména čistotou piruet, kdy tři z nich předvedla bez jakéhokoliv zaváhání ve vazbě, což se projevilo na hodnotě její známky za obtížnost (6,600 b.). Sanne získala pro Nizozemsko historicky druhou zlatou medaili. Tu první získal vítězný tým nizozemských gymnastek před 88 lety na OH 1928 v Amsterdamu.

Stříbro získala druhá z Američanek, Lauren Hernandez, které chybělo na zlato jen 0,133 b. Bronz si nakonec, i přes chybu v sestavě, odveze Simone Biles. Velkou šanci na zisk bronzové medaile měla domácí závodnice Flavia Saraiva, která však měla v sestavě několik středních chyb a zaváhání, což stačilo jen na 5. místo. Bez medaile zůstala také jediná rumunská gymnastka na letošních hrách, elegantní 29 letá Catalina Ponor.

VÝSLEDKY - KLADINA