Simone Biles získala v Riu svou čtvrtou zlatou medaili, a zařadila se tak do elitního klubu sportovních gymnastek. Před ní se tento kousek podařil v historii olympijských her jen čtyřem gymnastkám, kterými jsou Maďarka Agnés Kéleti (1956), Ruska Larisa Latynina (1956), Rumunka Jekaterina Szabo (1984) a naše Věra Čáslavská (1968).

Simone zvítězila na prostných s velkým přehledem. Porazila o 0,466 b. další americkou gymnastku Alexandru Raisman, která se pokusila obhájit zlato z OH 2012. Bronz si odveze domů trochu překvapivě nejmladší členka britské olympijské výpravy  Amy Tinkler. Sice překvapivě, ale zcela zaslouženě. Svou sestavu předvadla čistě bez větších chyb. V souboji o bronz porazila těsně bývalou Mistryní světa Italku Vanessu Ferrari, která předvedla velice působivá prostná, ale na medaili to nestačilo.

Jedna z adeptek na olympijskou medaili na prostných, zkušená švýcarská gymnastka Giulia Steingruber, se asi špatně vyspala. V její sestavě viděli diváci několik hrubých chyb, které se samozřejmě projevily v hodnocení rozhodčích  a sympatická Giulia tak uzavírá finálovou výsledkovou listinu.  

VÝSLEDKY - PROSTNÁ