Dne 7. září 2016 nás náhle opustil ve věku 57 let Jan Pargač, dlouholetý předseda TJ Rožnov pod Radhoštěm.

Jan Pargač se narodil 8. září 1958 ve Frenštátě pod Radhoštěm. Po dokončení gymnázia a vysokoškolských studií na Fakultě tělovýchovy a sportu Univerzity Karlovy nastoupil v roce 1984 do dnešní TJ Rožnov pod Radhoštěm, kde působil celkem 32 let. Zpočátku zde působil jako metodik a následně jako člen výboru a od roku 1989 jako předseda TJ. Díky jeho intenzívní snaze došlo za jeho působení k modernizaci většiny rožnovských sportovišť. Jan Pargač zvádal i trenérskou práci. Během své trenérské kariéry měl svého času hokejisty a fotbalisty ve Frenštátě pod Radhoštěm a také volejbalisty v Rožnově pod Radhoštěm.

Jan Pargač nepůsobil jen v Rožnově, Frenštátě a blízkém okolí, ale byl také spolutvůrcem koncepce plaveckých škol v České republice a podílel se jako zástupce České unie sportu na zpracování Koncepce podpory sportu 2016-2025 shválené letos v červnu vládním usnesením.

Jan Pargač byl také příznivcem gymnastických sportů. V posledních letech si ho pamatujeme jako člověka, bez kterého se neobešla v Rožnově pod Radhoštěm žádná soutěž ve skocích na trampolíně. Zejména trampolinisté si ho pamatují jako pracovitého, přátelského člověka se srdcem na spravném místějá soutěž, který dovedl vždy všem přítomným zvednout náladu.

Jeho předčasný odchod je pro naši gymnastickou rodinu velkou ztrátou. Honzo budeš nám chybět ...

Poslední rozloučení s Janem Pargačem se uskuteční v úterý 20. září 2016 v 13.30 hodin ve smuteční obřadní síni ve Frenštátě pod Radhoštěm.