Minulý týden proběhl gymnastický festival GOLDEN AGE ve Slovinské Portoroži. Českou republiku zde pod vedením České asociace sport pro všechny zastupovalo téměř 50 cvičenců ve 3 skupinách.

 

 

Evropská gymnastická unie pověřila pořádáním 5. ročníku mezinárodního gymnastického festivalu GOLDEN AGE 2016 Slovinskou gymnastickou federaci. Pořadatelé zvolili pro konání akce překrásné městečko Portorož.

Golden Age je určen pro osoby 50+ (záměrně se všichni vyhýbáme pojmu senior), kteří ještě neztratili chuť do života a těší se jednak na setkávání s lidmi "stejné krevní skupiny", jednak se stále mají chuť vzdělávat a taky se předvést ostatním v připravených pohybových choreografiích.

Odborné komise Metodické rady VV ČASPV (seniorů, HPF) ve spolupráci s členy sekretariátu připravily pro letošní GOLDEN AGE základní podmínky - vybraly autory tří pohybových skladeb, vytipovaly cvičence, zajistily nácviky a celou logistiku akce.

Naším společným cílem bylo jednak předvést vzorové choreografie, prezentovat naše lektory, propagovat naši organizaci a získat nové náměty pro práci s věkovou skupinou 50+.

Lektorsky nás reprezentovala doc. PhDr. Viléma Novotná s workshopem "Cvičení s náčiním". Tento workshop opakovala celkem 8x a navíc vystupovala na Závěrečném ceremoniálu. Velká poklona.

Pohybové skladby jsme měli tři.

CZE 01 - skladba s názvem "Beautiful world" autorů Vilémy Novotné a Jaroslava Sauera cvičilo celkem 32 cvičenců - naše nejpočetnější choreografie.

CZE 02 - skladba s názvem "Polka by the sea" autorky Majky Skopové byla připravena pro 16 cvičenců (3 muži + 13 žen).

CZE 03 - "From the water to the shore" s podtitulem "brekekeke" připravila Alena Přehnilová pro 9 žen a 9 mužů. Tuto skladbu jsme přihlásili i do GALA večeru, kde mezi ostatními 20 skladbami určitě nezapadla - ba naopak.

Naše cvičitelky a cvičitelé se zúčastnili každé den dopoledne různých workshopů a jejich nové podněty budou využity při dalších seminářích ČASPV.

Za vedení naší organizace děkuji všem autorům skladeb, vedoucí zájezdu, metodičce Dobře Růžičkové, která se mnou připravovala organizaci celého výjezdu a hlavně všem 49 cvičencům, kteří náš spolek reprezentovali na výbornou.

Přivezli jsme nejen tisíce fotografií, přes 4 hodiny videozáznamů, propagační materiály na další akce Gymnastics for All, mnoho nových kontaktů....a hlavně dobrý pocit, že naši lektoři, choreografové i cvičenci se neztratí ani na takto velkém mezinárodním festivalu (22 států, zhruba 2 tisíce aktivních cvičenců).

Další GOLDEN AGE je plánován do Itálie, do přímořského města Pesaro, podzim 2018.

Než zpracujeme foto a videodokumentaci - prozatím pro zájemce link z jednoho vystoupení České asociace Sport pro všechny - "brekekeke"

 

Miroslav Zítko

(předseda ČASPV)

www.caspv.cz