era dopoledne v Bučovicích vydechla naposledy velká osobnost české gymnastiky, Petr Petržela. Zemřel po statečném boji se zákeřnou nemocí v nedožitých 66 letech.

Osoba Petra Petržely je spojena především s gymnastickým oddílem v Bučovicích, kde působil 40 let v roli trenéra mládeže a rozhodčího. Byl také dobrou duší letního výcvikového tábora Soboňky, kde udržoval dobrou náladu. Většina z nás ho však zná hlavně jako nezapomenutelného moderátora gymnastických soutěží. V posledních pátnácti letech se bez jeho komentáře neobešlo téměř žádné Mistrovství ČR, brněnská Grand Prix, Memoriál Jana Gajdoše ani závody Světového poháru v Ostravě. V roce 1994 provázel svým hlasem také gymnasty a diváky na ME ve sporovní gymnastice mužů v Praze.

Loni v červnu na společné Mistrovství ČR mužů a žen už nedorazil. V tu chvíli nikdo z nás ještě netušil jak vážné to s Petrem bude. Že už neuslyšíme během gymnastických soutěží jeho trefné komentáře, že už nebudeme moci naslouchat moravským lidovkám v jeho podání, že si už nebudeme moci užívat jeho přítomnosti, jeho dobré nálady ani jeho tak nakažlivého životního optimismu.  

Kačabo, budeš nám všem strašně moc a moc chybět !!! 

Poslední rozloučení s Petrem proběhne v sobotu 4. března ve 12.00 hodin ve smuteční obřadní síni v Bučovicích. 

 

Roman Slavík                                                                                                                         

Česká gymnastická federace