Právo startu vybojoval ONDŘEJ KALNÝ (SK Hradčany Praha), který v redukovaném pořadí obsadil ve víceboji 16. místo. Evropa má pro sportovní gymnastiku na Olympiádu mládeže (YOG) vyhrazeno 17 postupových míst pro muže a 17 postupových míst pro ženy.

Na základě rozhodnutí Technické komise sportovní gymnastiky mužů ČGF bude reprezentovat Českou republiku Ondřej kalný, který kvalifikační místo vybojoval. Náhradníkem je Vojtěch Šácha (T.J. Sokol Brno I), který bojoval v Baku společně s Ondřejem Kalným. Vojta bohužel pokazil v závěru závodu sestavu na svém nejsilnějším nářadí, koni na šíř, čímž se jeho sen o účasti na YOG 2018 rozplynul ...

Obou závodníkům a jejich osobním trenérům Jaromíru Labonkovi a Petru Hedbávnému patří poděkování za předvedené výkony, kterými přinejmenším zaujaly rozhodčí a přítomné trenéry z gymnasticky vyspělejších zemí. Oba závodníky čeká počátkem srpna juniorské Mistrovství Evropy ve skotském Glasgow, kde se budou snažit vybojovat co nejlepší umístění.

Účast našeho závodníka na Olympiádě mládeže (YOG) v Buenos Aires je velkým úspěchem, kterým se navazuje na účast Veroniky Cenkové na YOG 2014 v čínském Nanjingu, kde Veronika ve finále na kladině obsadila 6. místo. Ondra má také finálové ambice, a to zejména na přeskoku.

České juniorky se kvalifikačního závodu v Baku nezúčastnily s ohledem na současnou výkonnost, která nedávala šanci bojovat o kvalifikační místo v Buenos Aires.