V sobotu 7. července proběhlo v Budapešti v gymnastické tělocvičně KSI Budapest mezistátní utkání juniorek a žen za účasti domácích Maďarek, Rakušanek, Slovenek a našich gymnastek. Toto utkání bylo jedním z posledních testů výkonnosti před nadcházejícím srpnovým Mistrovstvím Evropy v Glasgow (1.-5.8.2018). 

Dle očekávání zvítězila maďarská družstva juniorek (150,750 b.) i žen (154,400 b.), před českým družstvem juniorek (134,650 b.) a družstvem žen (151,050 b). Třetí příčku v soutěži žen obsadily za Češkami s nevelkým odstupem 0,300 b. slovenské závodnice (150,750 b). Rakouské ženy byly s odstupem čtvrté (141,900 b.)  Rakouské juniorky (133,300 b.) byly třetí. Slovensko nepostavilo juniorský tým. Do Budapešti vyslalo jen jednu juniorku, která bude reprezentovat Slovensko také na juniorském Mistrovství Evropy v Glasgow. 

Ztráta českých žen 3,350 b. na velice dobře připravené Maďarky není propastná  s ohledem na fakt, že české ženy na kladině, s výjimkou Anety Holasové, chybovaly. Stabilita sestav, zejména na kladině, bude hrát významnou roli také u výsledků družstva na Mistrovství Evropy. Český tým má poměrně slušný přeskok, kde domácí Maďarky porazil. Výrázně ztrácíme na bradlech ...

Co se týče juniorek, potvrdilo se, že stávající výkonnost současných juniorek (obzváště přeskok a bradla) je v evropském měříku podprůměrná a na Mistrovství Evropy nemůžeme očekávat umístění v 1. polovině výsledkové listiny. Pravděpodobnější je umístění v závěru výsledkové listiny společně s rakouskými juniorkami. V současné době nemáme v juniorském týmu ani jednotlivkyni, která by byla schopná bojovat o umístěni mezi 24 nejlepšími juniorkami Evropy.

Po tomto mezistátním utkání byla provedena závěrečná nominace na Mistrovství Evropy v Glasgow:

ŽENY: BRABCOVÁ Kristýna (TJ Bohemians Praha), HÁLOVÁ Sabina (T.J. Sokol Kampa), HOLASOVÁ Aneta (TJ Bohemians Praha), JIŘÍKOVÁ Lucie (T.J. Sokol Brno I), PONÍŽILOVÁ Dominika (TJ Prostějov)

JUNIORKY: COUFALOVÁ Magdaléna (T.J. Sokol Kampa), BRABCOVÁ Natálie (TJ Bohemians Praha), HNILICOVÁ Jasmína (T.J. Sokol Brno I), KALAŠOVÁ Tamara (T.J. Sokol Brno I), KLAKOVÁ Natálie (T.J. Sokol Brno I).

VÝSLEDKY

-rs-