Letošního tréninkového kempu UEG v městečku Latina poblíž Říma se zúčastnilo 8 děvčat ze 4 českých klubů aerobiku společně s trenérkami Ivanou Šramlovou a Pavlínou Radičovou.

Tréninkový kemp proběhl ve dnech 8.-14. července v národním tréninkovém středisku pod vedením domácí Cristiny Casentini, prezidentky TK AER UEG. Praktickou část kempu měly na starost Marianna Mezei (ROU), Lefki Ferentinou (GRE), Monica Darone (ITA), Antonio Barrone (ITA), Vladislav Oskner (RUS), několikanásobný Mistr Světa a také  Dora Hegyi (HUN), medailistka Mistrovství Evropy a Mistrovství Světa.

Naše závodnice zvládaly tréninky velice dobře. Pro děvčata a trenérky byl pobyt na tréninkovém kempu UEG velkým přínosem. Načerpaly nové zkušenosti a poznatky, které využijí při následujícící přípravě a soutěžích, na kterých budou reprezentovat český aerobik. 

Choreografické rozcvičky s charismatickou Dorou se naučili během týdne všichni účastníci kempu. Hravé baletní hodiny se vstřícným Antoniem bavily menší i ty starší. Náročnější baletní průpravy absolvovali účastníci pod vedením Marianny. Součástí tréninků byla také silová příprava, na kterou dohlížely společně Monica a Lefki. Nejvíce dostali všichni "zabrat" od nekompromisního Vlada :-)

Pět tréninkových dnů bylo zpestřeno také půldenním pobytem u průzračného a teplého moře na krásném místě nedelako městečka Latina. Účastníci kempu stihli také návštěvu historiského centra městečka. Příjemné ubytování s venkovním bazénem doplňovala chutná a bohatá italská kuchyně.

Naše poděkování patří České gymnastické federaci za možnost zúčastnit se tohoto tréninkového kempu. Věříme, že účast na kempu povede k výkonnostnímu vzestupu našich závodnic v budoucích měsících.

- Ivana Šramlová & rs -