Dnes 2.8.2018 proběhla ve skotském Glasgow na ME ve sportovní gymnastice kvalifikace družstev žen. Naše děvčata se umístila na 15. místě mezi 26 družstvy s celkovým součtem 143,397 bodů. Bohužel je od lepšího umístění posunuly 4 pády v závodě.

Těsně před závodem si v rozcvičovací hale poranila nohu Lucie Jiříková, která v závodě nastoupila jen na bradla a družstvo nastupovalo v pozměněném složení:

Přeskok: Kristýna Brabcová, Aneta Holasová a Dominika Ponížilová, která předvedla 2 skoky. Dominika obsadila po snížení výchozí známky druhého skoku 14. místo. Od postupu do finále ji dělilo 0,333 b.

Bradla: Aneta Holasová, Lucie Jiříková, Dominika Ponížilová

Kladina: Aneta Holasová, Kristýna Brabcová, Dominika Ponížilová

Prostná: Kristýna Brabcová, Dominika Ponížilová a Aneta Holasová, která na tomto nářadí obsadila 14. místo. Od postupu mezi finálovou osmičku jí dělilo 0,233 b.

Na letošním programu Mistrovství Evropy není finále víceboje. Škoda, protože dle výsleků by se do finálové dvacetčtyřky probojovaly Aneta Holasová na 17. místě se součtem 48,199 b. a Dominika Ponížilová na 18. místě se součtem 47,966 b.

Všem děvčatům včetně Sabiny Hálové, která do závodu nakonec nenastoupila, děkujeme za reprezentaci na Mistrovství Evropy a přejeme hodně úspěchů do dalších závodů, hlavně do říjnového Mistrovství světa v Kataru, kde bude cílem umístění mezi 24mi nejlepšími týmy. Naše gratulace patří Dominice Ponížilové a Anetě Holasové za předvedené výkony na přeskoku a prostných.