Český tým mužů ve složení Daniel Radovesnický, František Černý, Svjatoslav Solovjev a Radomír Sliž absolvoval svůj kvalifikační závod na ME ve sportovní gymnastice v Glasgow. Tento závod se nebude počítat mezi ty vydařené. Družstvo po předvedeném výkonu obsadilo 25. místo z 29 hodnocených družstev. Z družstev, které se našim gymnastům podařilo porazit jen Dánové nastoupili během závodu na nářadí v plném počtu.

Z našich borců předvedl vyrovnaný a zodpovědný výkon Dan Radovesnický, který se v průběhu závěrečné přípravy potýkal se zraněním kotníku, které si způsobil na MČR počátkem června. Standardní výkon předvedl také František Černý s výjimkou závěrečné sestavy na hrazdě, která se mu nepovedla. Velkým zklamáním byl výkon, který na závodní ploše předvedl Svjatoslav Solovjev. Ani Radomír Sliž nepodal na koni našíř výkon, který se od něho na tomto nářadí očekával.

Po výkonu předvedeném na ME v Glasgow se vznáší nad účastí českého družstva na říjnovém MS v Kataru velký otazník. 

Realizační tým bude muset vyhodnotit zda se v Glasgow jednalo o souhru nešťastných náhod nebo se jednalo o chyby v systému přípravy před odjezdem na ME v kombinaci se zdravotním stavem závodníků, jejichž výsledkem byl neuspokojivý výsledek.

 

Kompletní výsledky níže.

-rs-