Rozhodnuto, čtyři trenérky a stejný počet trenérů tvoří finálovou osmičku sportovně-společenské akce Díky, trenére. O tom, kdo z nich se stane Trenérem mládeže roku 2018 a následníkem Michalů Eisenkolba a Bízy a Zdeňka Grygara, vítězů uplynulých ročníků, se rozhodne v sobotu 27. října v Aréně Sparta na Podvinném mlýně v Praze. O titul bude bojovat i Zuzana Mohylčáková z Předměřic nad Labem. Přijďte ji podpořit.

V základní nominaci bylo přes 800 trenérů z různých sportovních odvětví. Následoval výběr 32 kandidátů a poté vznikla semifinálová TOP 16. Za šestnáctkou nejlepších vyrazil štáb Díky, trenére, bylo absolvováno mnoho cest a zajímavých návštěv s mořem zážitků. Štáb se s každým trenérem v průběhu třech měsíců seznámil, pogratuloval za postup mezi Top 16 vybraných trenérů mládeže z celé republiky a zúčastnil se tréninku s dětmi.

„Na základě získaných poznatků jsme vybírali spolu se sportovními oborníky osmičku pro finále. Letos to bylo ještě těžší rozhodování. Kvalita celé TOP 16 je opravdu vysoká.“ tvrdí Petr Rydl, zakladatel a organizátor akce Díky, trenére.

Co čeká finalisty na Podvinném mlýně?

Jako při minulých ročnících nabitá tribuna s jejich příznivci a bouřlivé prostředí. V něm každý v osmiminutové ukázce naznačí své tréninkové umění. Jak svěřence vedou, aby je to bavilo. Čtyři, kterým to půjde nejlépe a zaujmou diváky a porotu, postoupí do užšího finále. V něm se utkají ve třech speciálních soutěžích v týmu s dětmi, které si vylosují z kolektivu soupeřů.

Kdo se dostane do čtveřice, stejně jako o nositeli titulu Trenér mládeže 2018, rozhodne porota složená z lidí, kteří mají ke sportu a zvlášť k dětem blízko. Novinkou letošního finále je, že každý z TOP 8 obdrží finanční odměnu, finálová čtyřka si to nakonec rozdá o ceny za 140 tisíc korun.

Na vyvrcholení čtvrtého ročníku akce se spolu s trenéry a jejich svěřenci těší i organizátoři projektu. Hlavní myšlenkou celého projektu je, aby byla široká veřejnost seznámena s obětavými lidmi, kteří většinou bez nároku na odměnu, vychovávají děti k pravidelnému sportování a mnohé i k vrcholovým výkonům.

Letošní čtvrtý ročník akce Díky, trenére ukázal, že znalost projektu je opět větší. Ozývají se nejen rodiče či prarodiče dětí, ale i širší sportovní veřejnost, která prostřednictvím akce děkuje trenérům za jejich nelehkou činnost.

A kdo se tedy utká ve finále akce Díky, trenére?

Top 8 trenérek a trenérů mládeže 2018 (řazené abecedně, dle příjmení)

Zuzana Mohylčáková

SG Předměřice nad Labem (gymnastika) - TJ Sokol Hradec Králové

Slovem organizátorů: Založila klub gymnastiky v Předměřicích, kam se děti jen hrnou. Důvod? Usměvavá trenérka, která rozdává pozitivní energii všem lidem v klubu. 

________

OSTATNÍ TRENÉŘI:

Helena Bauerová

Lukostřelecký klub CERE (lukostřelba)

Slovem organizátorů: Poznali jsme minoritní sport, kde se trenérka věnuje s velkou trpělivostí každému svěřenci individuálně a snaží se povzbuzovat všechny stejně. 

________

Martin Blatoň

ŠSK Karate Karviná (karate)

Slovem organizátorů: Usměvavý trenér, který šíří pozitivní náladu po celé Karviné. Z problémového chlapce vychoval dobrého policistu, a to i díky karate. 

________

Barbara Dufková

KK Milevsko (krasobruslení)

Slovem organizátorů: V Milevsku mají krasobruslařský klub jen díky Barbaře, která si šla za svým snem a dnes má oddíl plný nadšených a věříme, že i spokojených dětí. Třeba tomu pomáhá i meditace, kterou jsme také při návštěvě prošli. 

________

Josef Kašík

ZEVL team (mountain bike gang)

Slovem organizátorů: Srdcař, který svůj sport nemá jen jako koníček. Důkazem toho je, že se vzdal slibné pracovní kariéry v IT jen kvůli tomu, aby mohl trénovat své svěřence v areálu, který se svými parťáky vybudoval v Koutech nad Desnou. 

________

Markéta Matějovská

TJ Mnichovice (pozemní hokej)

Slovem organizátorů: Když vidíte, s jakým zanícením bývalá skvělá hráčka a nyní sympatická trenérka, připravuje děti, řeknete si stejně jako my. Chtěli bychom být mezi nimi. 

________

Petr Němeček

SC Pigs Trhové Sviny (softball)

Slovem organizátorů: Pohled na jeho trénink potvrdil, co se o něm říká. Ke každému, ať má k sportu vlohy či ne, přistupuje se stejným elánem, jako by z něj chtěl vychovat nejlepšího hráče. A navíc vlastníma rukama a ve svém volném čase postavil dětem hřiště. 

________

Lukáš Novák

Vem Camará capoiera Pardubice (capoiera)

Slovem organizátorů: Poznali jsme, jak přilákat ke sportu co nejvíce dětí. Pořád si s nimi hrát a hlavně se u toho bavit. Přesně tak vypadají tréninky, z nichž se nechce nikomu domů. Dětem ani trenérovi. 

________

Den trenérů mládeže, tedy velké finále letošního roku, se koná 27. října 2018 od 15.00 v Aréně Sparta na Podvinném mlýně v Praze. Přijďte podpořit všechny trenéry mládeže a užít si odpoledne. Vstup na akci je zdarma. Pozvánka na FB (zde).

Více informací na webu dikytrenere.cz