20.10. 15:30------------

Naše reprezentantky nakonec ve finále obsadily 6. místo, i tak se jim ale podařilo dnes zlepšit téměř o 1.5 bodu oproti kvalifikaci (detailní výsledky nalezente v přílohách pod článkem).

Holkám patří velká gratulace za tento pěkný týmový výkon a samozřejmě velký dík si zaslouží také naši trenéři, kteří závodnice více jak rok intenzivně připravovali na na letošní Mistrovství Evropy!   

 

20.10. 15:20------------

A své finálové snažení zakončily na akrobacii, kterou zvládly stejně jako v kvalifikaci bez jediného pádu a se zlepšením o čtyři desetiny na provedení. A získaly krásných 15.20 b.

 

20.10. 15:00------------

Máme za sebou zdařilou pohybovku, ve které se holkám od kvalifikace podařilo zlepšit povinné výdrže a tím získaly o 0.3 b na hodnotě obtížnosti více. Celkem obdržely známku 17.85 b.

 

20.10. 14:20------------

Holky mají za sebou první nářadí (trampolínu), za kterou získaly na provedení ještě o půl bodu víc než v kvalifikaci a to celkem tedy 15.70 b :-) 

 

18.10. 22:00------------

Seniorky ve finále!!!

Náš seniorský tým dnes v Portugalsku vybojoval vytoužené 6.místo a tím se kvalifikoval do sobotního finále. Což je historicky poprvé kdy se český ženský tým kvalifikoval v tomto sportu do finále na Mistrovství Evropy. I přes menší zdravotní potíže, které je provázely od příjezdu do Portugalska, dnes seniorky předvedly vyvážený výkon bez závažných chyb. Svůj závod zakončily na trampolíně kde zapůsobily svým provedením, za které získaly druhou nejvyšší známku hned za suverénně nejlešími Švédkami.
V konečném pořadí za sebou nechaly nejen Rakušanky a Němky, ale především Britky a Holanďanky.

Nyní mají před sebou den na odpočinek a na přípravu na sobotní velké finále, které začíná ve 14.00 (středoevropského času). Naše seniorky se jako první představí na trampolíně ve 14.10.

Za celou Českou gymnastickou federaci jim přejeme hodně štěstí!

 

17.10. 23:00------------

Juniorky se na ME v Portugalsku do finále neprobojovaly i tak lze ale hovořit o úspěchu

Po dnešní kvalifikaci juniorských kategorií obsadil náš ženský juniorský tým sympatické 7. místo. I když do finále postupuje pouze šest nejlepších, lze hovořit o dobrém týmovém výkonu. Porazily ostatní týmy, se kterými se můžeme výkonnostně poměřovat. Za nimi tedy zůstaly Rakušanky, Němky a Slovinky. Děvčata zaznamenala v celém závodě pouze jediný pád na trampolíně, a to hned v první sérii od té doby však zacvičila poměrně čisté sestavy, o čemž svědčí i druhá nejvyšší známka za provedení na akrobacii v celé kategorii. Což ovšem zejména kvůli nižším hodnotám obtížnosti ve všech disciplínách, že v současné době nestačí na postup mezi nejlepší státy účastnící se ME TeamGym. I tak jim ale ze srdce gratulujeme k hezkému výkonu!

Celý záznam je k dispozici na YouTube UEG (viz. níže )

 

17.10. 14:00------------

 

Dnes ve středu 17.10. začíná v portugalském předměstí Lisabonu Odivelas Mistrovství Evropy TeamGym 2018. Slavnostní zahájení začíná v 16:30. Po kterém následuje kvalifikace mužských a smíšených a ženských juniorských týmů.

Českou Republiku zde budou reprezentovat dva týmy, v kategoriích Junior Ženy a Senior Ženy.

Ve složení Junior ženy: Budáková Lucie, Chlupová Anna Marie, Klasnová Tereza, Koblihová Amálie, Metznerová Aneta, Pluháčková Martina, Rausová Karolína, Sedláková Eliška, Šritterová Adéla, Horáková Markéta, Hošková Barbora a Metznerová Denisa

Senior ženy: Bezstarosti Lenka, Dundrová Monika, Dymáková Dominika, Hedbávná Petra, Kejnovská Jorika, Kopecká Kateřina, Moláčková Natálie, Pekarčiková Anna, Schenková Eliška, Schröterová Anna, Koutová Adéla a Pavlovská Markéta

O oba týmy se na ME starají trenéři ve složení Krakovská Tereza, Salte John-Erik, Čermáková Kristýna a Chrastinová Blanka.

V obou kategorích mají naše reprezentantky 9 konkurentů z celé Evropy, ze kterých se 6 nejlepších probojuje do finále, které proběhne v pátek a sobotu.

Naše juniorky již mají zdárně za sebou včerejší trénink a dnes se psychicky připravují na večerní kvalifikaci, která začíná ve 21:00 a naše děvčata zahájí svůj závod 21:28 na Trampolíně, poté 22:05 na Pohybové skladbě  a zakončí 22:41 na Akrobaci (středoevropského času)

Celý závod bude možné sledovat živě na YouTube UEG (https://www.youtube.com/user/europeangymnastics).

 

Výsledky a další informace Vám přineseme na Instagramu (https://www.instagram.com/czechgymnasticsfederation/)

a Facebooku ČGF
(https://www.facebook.com/CeskaGymnastickaFederace)

Krom Juniorek se na svůj zítřejší závod začaly dnes připravovat i seniorky které dopoledne absolvovaly trénink a zítra (ve čtvrtek 18.10.) se nám představí 19:02 na Pohybové skladbě, 19:38 na Akrobacii a 20:14 na Trampolíně (středoevropského času).

Oběma našim týmům držíme palce, přejeme úspěšný závod bez zranění a co nejlepší výsledky!!!

 

 

Senior Women’s Teams - qualification:

Senior Men’s Teams - qualification:

Senior Mixed Teams - qualification:

Junior Women’s Teams - qualification:

Junior Men’s Teams - qualification:

Junior Mixed Teams - qualification:

 

 

Media Result Books:

Seniors

https://drive.google.com/file/d/1HqiCzUTlgEsVb8ebD27NZzInNCyTjm0L/view?usp=sharing

Juniors

https://drive.google.com/file/d/1zMWv9JJGmaVs-7iehLO3GeL0n67z-fnq/view?usp=sharing

 

Delegation Result Books:

Seniors

https://drive.google.com/file/d/1RqGvSNprXfgruqbMFq60eIh47T6ujdrk/view?usp=sharing

Juniors

https://drive.google.com/file/d/1w88YsBhavjNEOzJGhBIJG0lnTGuPVVUY/view?usp=sharing