Na Dlabačově se předtavily týden před Mistrovstvím Evropy v Sofii juniorské týmy Polska, Rakouska a České republiky.Dle očekávání o prvenství bojovali Rakušané vedení zlínským odchovancem Lubošem Materou s Poláky, které trenérsky vedl olympijský vítěz na přeskoku z Pekingu Leszek Blanik. Více než desetíbodový náskok Rakušanů před Poláky však byl nečekaný. Rakoušti junioři zaujali jak obtížnosti sestav, tak čistotou a dynamikou jejich provedení. Poláci dnes nestačili držet s vítězi krok především na koni našíř, kruzích a hrazdě. Čeští junioři dle očekávání obsadili až třetí příčku s více než šestibodovou ztrátou za druhými Poláky. Naši junioři drželi krok se svými soupeři jen na bradlech a prostných, kde byli nejlepším týmem.Tradičně nejhorším nářadím byl kůň našíř, kde se českým trénerům dlouhodobě nedaří závodníky připravit na sestavy alespoň kolem 12,50 b. Naši junioři ztrácejí výrazně také na přeskoku, kde jejich soupeři předvádějí skoky s vyšší obtížností.
 
V jednotlivcích byl nejlepším závodníkem rakouský závodník Vincenz Höck (78,400 b.). Stříbrny byl jeho reprezentační kolega Florian Braitsch (78,200 b) a třetím nejlepším vícebojařem byl náš Ondřej Janeczko (77,150 b.).
 
Ondru je potřeba pochválit za dnešní soustředěný výkon. Škoda velkého přešlapu na prostných a výraznější chyby na bradlech, která ho stála cenné desetiny. Reparát může složit za jedenáct dní v Sofii. Velice dobrý výkon předvedl teprve čtrnáctiletý Daniel Ponížil z Prostějova (73,600 b.). Tento závodník je sice malý vzrůstem, ale jinak je to velký bojovník a v případě, že se mu budou vyhýbat zranění, můžeme od něho čekat v následujícíh letech další výkonností růst. Na stejné úrovni dnes zacvičil Svjatoslav Solovjev, závodník SK Hradčany Praha, čerstvý držitel českého občanství, což mu umožní reprezentovat Českou republiku na nadcházejícím Mistrovstvím Evropy. Stabilní výkon předvedl František Černý. Již po třetí za sebou a bude zcela jistě oporou juniorského týmu na Mistrovství Evropy v Sofii. Špatný výkon nepředvedl ani Martin Fiala (T.J. Sokol Brno I). Bojoval, ale vzhledem k potřebám týmu na juniorském ME, kde nastupují na nářadí 4 závodníci a počítají se 3 nejlepší známky, mu zůstal v rukou "černý Petr" a  do Sofie se nepodívá. Zklámáním byl výkon Michala Růžka, který by měl v Sofii bojovat o postup na srpnovou olympiádu mládeže v Číně, kam se kvalifikuje 18 nejlepších evropských juniorů r.n. 1997-1998. Michal nezačal dobře už na prvním nářadí, kterým byla bradla. Na hrazdě pokazil co se dalo. Zaznamenal čtyři pády a výsledná znánka od rozhodčích 8,00 b. byla ještě milosrdná. Na prostných se však "oklepal" a závod dokončil bez dalších hrubých chyb, ale rozhodně nepřesvědčil.