Poděkujte svému oblíbenému trenérovi. Nominujte je do soutěže Díky, trenére!

 

Je to tady! Začíná další ročník sportovně-společenská akce Díky, trenére. Od února je opět možné na webové stránce Díky, trenére nominovat vaše oblíbené trenérky a trenéry ze všech možných sportovních klubů. Nejen, že jim poděkujete za jejich obětavou práci, ale zároveň je přihlásíte do soutěže o titul Trenér mládeže 2019, o finanční příspěvky na zahraniční stáže nebo příspěvky pro jejich kluby.

Sumář minulého ročníku:

https://www.youtube.com/watch?v=dS2ZVCTlfF8

Prvním vítězem se stal Michal Eisenkolb, který vede mladé florbalisty z pražské Sparty. V roce 2016 ho následoval trenér fotbalistů z Hodonína – Michal Bíza. V roce 2017 získal následoval opět fotbalista, a to Zdeněk Grygar z Baníku Ostrava. Loňský titul získal capoeirista Lukáš Novák z Pardubic.

Jak vypadá časový plán ročníku 2019?

A kdo obdrží cenu Trenér mládeže 2019? První krok bude jako vždy nominace trenéra od kohokoliv z jeho okolí. Nominovaný trenér vyplní dotazník a jeho odesláním se dostane do soutěže. Čas na přihlášení a vyplnění dotazníku je do konce dubna.

Tým Díky, trenére následně vybere 32 čtvrtfinálových trenérů a jejich nominující bude kontaktovat s doplňujícími dotazy. Po konzultaci s jednotlivými sportovními svazy a odborném výběru bude vybrána semifinálová 16 nejlepších, které navštíví v průběhu června až srpna v jejich klubech po celé České republice.

Finále s názvem Den trenérů mládeže, do kterého postoupí Top 8 trenérů a trenérek mládeže po pečlivém výběru odborné poroty, se uskuteční na přelomu října a listopadu. „Hodláme všem ukázat, že trénovat děti je jedna z nejzábavnějších činností. Finále bude opět velkolepé a užijí si ho samotní účastníci se svými svěřenci. Loňský Den trenérů mládeže se uskutečnilo v pražské hale na Podvinném mlýně a sledovalo ho více než 450 diváků. Celý den byl naprosto skvělý, všichni jsme si ho užili.“ říká hlavní iniciátor akce Petr Rydl.

A o co přesně se bojuje v letošním roce? O ceny za 180 tisíc korun!

10 tisíc korun čeká na každého trenéra, kteří se dostane mezi nejlepších osm. Vítěz soutěže Díky, trenére získá pro sebe navíc cenu v hodnotě 40 tisíc korun! Příspěvek může použít např. na zahraniční stáž ve vysněném tréninkovém centru nebo jako podporu pro jeho sportovní klub na práci s dětmi. Oceněn bude i druhý nejlepší v celkovém pořadí – ten získá 30 tisíc korun na zahraniční stáž nebo do jeho mateřského klubu. Třetí v pořadí obdrží 20 tisíc a čtvrtý v pořadí dostane 10 tisíc korun na stáž dle vlastního výběru nebo jako příspěvěk do klubu. Oceněni budou také trenéři, kteří se dostanou do semifinálové 16.

Víte už koho nominovat, tak pojďme na to!

Více informací na www.dikytrenere.cz