Trenérky a cvičitelky napříč mnoha sportovními odvětvími převzaly první dubnový den ocenění na slavnostním ceremoniálu Trenérka, cvičitelka roku 2018. Více než třicítka žen byla oceněna ve třech v kategoriích – profesionální trenérka, objev roku a dobrovolná celoživotní činnost trenérky/cvičitelky.

Ženy, které se věnují trénování a výchově různých věkových kategorií sportovců a širokému spektru sportů od vrcholových po nesoutěžní, oceňuje Komise rovných příležitostí ve sportu Českého olympijského výboru

"Všechny tyto ženy mají můj velký obdiv za tu třetí směnu, kterou absolvují. Někdy se bohužel na poděkování zapomíná,“ řekla Naďa Knorre, předsedkyně komise. 

Oceněné trenérky:
 
Petra Hastíková po skončení závodní kariéry předává už 25 let zkušenosti sportovním gymnastkám v Ostrožské Nové Vsi. Podílí se na chodu klubu a je také rozhodčí 2. třídy.
 
Libuše Hornová je zakladatelkou a dlouholetou funkcionářkou a trenérkou sportovní gymnastiky v Bruntále. Ke sportu, nejen ke gymnastice, přivedla několik generací bruntálských dětí. Základům sportu učila například basketbalistku Hanu Machovou–Horákovou.
 
Eva Kreiselová vychovala několik generací gymnastů a gymnastek v Šumperku. Věnuje se především dětem mladšího a staršího školního věku.
 
Ivana Křístelová se 28 let věnuje trenérsky ve Znojmě sportovní gymnastice. Za svou práci získala stříbrné ocenění v prvním ročníku soutěže Díky, trenére!
 
Hana Kučerová celý sportovní život spojila s TJ Lokomotiva Česká Lípa. Nejprve působila v oddíle sportovní gymnastiky jako závodnice, nyní už mnoho let jako trenérka, cvičitelka a funkcionářka.

Věra Veselovská vede 43 let oddíl gymnastiky v Broumově. Kromě trenérské práce pomáhá v Broumově se zajišťováním akcí pro širokou veřejnost. 

Fotogalerii z vyhlášení naleznete zde

Celý medailonek najdete v příloze