5.10.2019

Po skončení druhého dne kvalifikace je už potvrzené, že Aneta Holasová se svým výkonem kvalifikovala na OH 2020 v Tokiu.
Postoupila jako 11. z 20 jednotlivkyň, které se z víceboje ve Stuttgartu mohli kvalifikovat 

 

4.10.2019 kvalifikace žen - 1.den - Dnes je na programu kvalifikace žen. Živý přenos můžete sledovat na Youtube FIG

Ženy mají svojí kvalifikaci za sebou!!!

Družstvo získalo celkem 147.639 bodů.

Individualní výsledky čtyřboj:
Aneta Holasová - 50.766
Dominika Ponížilová - 48.499
Lucie Jiříková - 47.733

Bohužel o účast na olympiádě může usilovat pouze nejlepší gymnastka z družstva a tou je Anetka. Zda se ji to povede budeme vědět až po sobotním posledním sledu, tj. 5.10. kolem 22h večer.

Držme palce aby to vyšlo...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY ZDE: https://live.gymnastics.sport/live/14274/womensqual.php?app=aa

ONLINE PŘENOS Youtube FIG:

 

___________________________________________________________

-------------------------------------------------------------------------------------

30.9.2019 - České družstvo žen dnes absolvovalo pódiový trénink a zanechalo dobrý dojem. 

České družstvo žen nastoupilo těsně před 11. hodinou do Shreyer Halle ke svému pódiovému tréninku. Ze 6 děvčat, které jsou ve Stuttgartu přítomny předvedly své sestavy na všech 4 nářadích Aneta Holasová, Lucie Jiříková, Sandra Jessenová a Dominika Ponížilová. Na bradlech se k nim přidala Anna-Mári Kányai. Ze zdravotních důvodů nenastoupila Sabina Hálová, kterou omezuje její zranění kotníku. 

Děvčata podala pod vedeném trenérek Zdeňky Tcholakové, Veroniky Lukášové a Hanky Říčné soustředěný výkon a zanechaly velice dobrý dojem. Na kladině zaznamenal tým 2 pády, ale věřme, že v pátečním "ostrém" závodu, ve kterém se bude bojovat nejen o postup do finále víceboji a finále na jednotlivých nářadích, ale hlavně o místa na OH 2020 v Tokiu, vše pro české barvy dobře dopadne.  

Největší ambice bojovat o místo v Tokiu má samozřejmě Aneta Holasová, které se v posledních měsících daří a má formu (2. místo na prostných koncem června na Evropských hrách v Minsku, 3. místo na prostných na závodech Světového poháru před dvěma týdny v Paříži). Systém kvalifikace na OH 2020 je velice složitý. Konečný seznam postupujících z MS ve Stuttgart budeme znát až pos končení celého programu MS, nejspíše v pondělí 14. října 2019.

České družstvo nastoupí ke svému kvalifikačnímu závodu v pátek 4. října 2019 ve 2 sledu od 11.00 hodin. Celý kvalifikační závod skončí až následující den v sobotu 5. října 2019 okolo 22.00 hodin večer.

Dnes dorazí do Stuttgartu také zbývající část mužské výpravy. Daniela Radovesnického doplní David Jessen a František Černý, který nahradil zraněného Daniela Ponížila. Naši gymnasté budou ve Stuttgartu bojovat o kvalifikaci na OH v Tokiu pod vedením trenérské dvojice Petra Hedbávného a Martina Taftla. 

Muži absolvují svůj pódiový trénink ve středu 2. října 2019 od 14.30 hodi společně s trojicí Kubánců a albánského gymnasty Matveje Petrova, který se připravuje v SK Hradčany v Praze.

Průběh kvalifikace můžete sledovat na .... (info přineseme co nejdříve)