O víkendu 2.-3. 10 proběhlo druhé a současně závěrečné kolo 16. ročníku Poháru federací v Aerobiku. Organizace se již tradičně ujal oddíl TJ Sokol Kampa a závod uspořádal v prostředí sportovní haly TJ Spoje.

V sobotu závod odstartovaly kategorie AG1, AG2 a SEN a v neděli na závodní plochu nastoupili naši nejmladší závodníci - kategorie NG a ND.

V kategorii dospělých zvítězila bratislavská Anita Lamošová s 20,60 body, na druhém místě její krajanka Alena Učňová se známkou 19,80 a bronzovou medaili vybojovala domácí Kateřina Brožová s výslednou známkou 19,20 bodů.

První dvě místa v juniorské kategorii rovněž ovládly slovenské závodnice. Zlato připadlo Simoně Sivé za 19,15 bodů, stříbro Tajaně Solárové s 19,05 body a bronz liberecké Kateřině Paulíkové s rovnými 19 body.

Kategorii AG1 (mladší žáci) kralovaly české závodnice. Zvítězila Veronika Uchytilová ze Sport Aerobic Liberec s 18,05 body, druhé místo obsadila zlínská Izabela Bečková s 17,95 body a na třetím místě se umístila Patricie Fabiková z A-styl Liberec se 17,85 body.

Nejpočetnější kategorií s celkem 54 závodnicemi byla kategorie ND (9-11 let). První místo a 16,90 bodů vybojovala Eliška Šandorová, stříbro si odvezla Nelly Osvaldová za 16,70 bodů (obě děvčata z Bratislavy) a bronz putoval do Znojma k Dominice Kořínkové (16,65 bodů).

Nejmladší závodnice, kategorie NG (6-8 let), předváděly rovněž skvělé výkony. Z Trnavy k nám přijela Lucia Betinová a zvítězila s 14,30 body. Stříbro si odvezla závodnice z Nitry – Kristína Krátka s výsledkem 14,25 bodů a na třetím místě se umístila Kateřina Endrychová z klubu A-styl Liberec 13,80 body.

Děkujeme všem a těšíme se, že tato každoroční soutěž mezi Slovenskem a Českou republikou bude v příštím roce sestávat opět z tradičních 4 kol.