O víkendu 16. a 17. listopadu se v Praze uskutečnilo čtvrté a zároveň finálové kolo poháru federací v gymnastickém aerobiku. Hala TJ Spoje přivítala české a slovenské závodníky v kategoriích: jednotlivci ženy/muži, páry, tria, skupiny a dance ve věkových kategoriích NG, ND, AG1, AG2 a Senior. Tento závod byl poslední šancí pro získání bodů do celkového hodnocení pohárové soutěže, ve které se sčítají body za 3 nejlepší umístění ze 4 možných.

Celkové hodnocení za rok 2019 tedy dopadlo následovně. V kategorii NG (do 8 let) jednotlivci ženy zvítězila Gerberová Lenka (VŠK FTVŠ Bratislava) před druhou Pavlíkovou Natálií (Pro Fitness Praha) a Tomčišákovou Tamarou (VŠK FTVŠ Bratislava). V triích na prvním místě Sport Aerobic Liberec před VŠK FTVŠ Bratislava a Aerobic Professional Znojmo. Ve skupině zvítězila děvčata z VŠK FTVŠ Bratislava, druhé Aerobic Professional Znojmo. Kategorii ND (9-11 let) žen ovládla Liberecká Uchytilová Veronika, na druhém místě skončila Vaceková Sofia (Inter Aerobic Bratislava) a třetí Vyhlídalová Eliška (AKPR Prostějov). V mužské kategorii zvítězil Tománek Dalibor (Brno) následovaný Vidnerem Václavem ze Sport Aerobic Liberec. Soutěž párů vyhrál Sport Aerobic Liberec před dvojicí z AKPR Prostějov. Stabilními výkony soutěž trií ovládla děvčata z Inter Aerobic Bratislava, druhý tým z Trnavy a třetí VŠK FTVŠ Bratislava. Skupina z klubu Inter Aerobic Bratislava dokázala zvítězit i v této kategorii před děvčaty ze Sport Aerobic Liberec a Pro Fitness Praha. V kategorii dance po vyrovnaném boji dokázal zvítězit Sport Aerobic Liberec následovaný Inter Aerobic Bratislava a Pro Fitness Praha. Ve věkové kategorii AG1 (12-14 let) dopadl závod žen takto: 1. Sivá Simona (Inter Aerobic Bratislava), 2. Bláhová Sára (Kampa Praha), 3. Solárová Tajana (KŠA Nitra). Soutěž párů vyhráli Hašková Tereza a Ševčík Matěj ze Sport Aerobic Liberec. V závodu trií se vítězkami stala děvčata z Nitry, druhé skončilo trio Kampa Praha a třetí Inter Aerobic Bratislava. Kategorie skupin dopadla následovně: 1. Kampa Praha a 2. Inter Aerobic Bratislava. Nejlepší Dance skupinou se jednoznačně stala děvčata z Inter Aerobic Bratislava před vyrovnanými týmy Kampa Praha a KŠA Nitra. Juniorskou kategorii (AG2 15-17 let) suverénně ovládla Sabina Drapáková (Corridoor) před vyrovnanou dvojicí Paulíková Kateřina (Sport aerobic Liberec) a Rotheová Anita (Pro Fitness Praha). V soutěži trií zvítězila děvčata z Pro Fitness Praha, druhý Corridoor a na třetím místě AKPR Prostějov. Závod dance jasně vyhrál tým ze Sport Aerobic Liberec, následovaný družstvy Pro Fitness Praha a AKPR Prostějov. V kategorii dospělých žen těsně zvítězila Lamošová Anita (VŠK FTVŠ Bratislava) před Hanzalovou Ditou (Sport Aerobic Liberec) a na třetím místě se umístila Kudláčková Tereza (Corridoor). Závod seniorských trií vyhrála děvčata z AKPR Prostějov.

Děkujeme všem organizátorům a těšíme se v příštím roce.