V této početné a kvalitní konkurenci se reprezentantky českého aerobiku rozhodně neztratily a získaly 2 bronzové, 3 stříbrné a dokonce jednu zlatou medaili!

První stříbro si v kategorii žen odvezla liberecká Kristýna Bernátová, která postupovala do finále z 3. místa se známkou 19,75 b. Vítězkou kvalifikace byla Finka Laura Viherva (20,4 b.) a druhou byla v kvalifikaci domácí závodnice Linda Bucsanszki (20,0 b.). Ani jedna ze jmenovaných závcodnic se ve finále nevyhnula větší chybě.  Vítězka kvalifikace Finka Laura Viherva nakonec skončila ve finále pod stupni vítězů. Vítězkou se stala Maďarka Linda Bucsanszki , stříbrná byla Kristýna Bernátová a bronz vybojovala Janka Daubner z Německa.

Velkým  úspěchem je vítězství teprve 15-ti leté Anety Chlumské (Sport Aerobic Liberec) v juniorské kategorii, která se v kvalifikaci umístila na 2. místě a ve finále pak se stejnou známkou 18,90 b. slavila vítězství společně s ďomácí závodnicí Blankou Esik. Na 3. místě se umístila další česká závodnice Barbora Karlíková z ASC Zlín (18,85 b.) a na 6. místě skončila liberecká Markéta Fléglová.  Libereckým závodnicím patřilo ještě stříbro v kategorii juniorských trojic, které v Budapešti startovalo ve složení Aneta Chlumská, Markéta Fléglová a Barbora Dvořáková.

V kategorii starších žákyň měla Česká republika nejpočetnější zastoupení. Soutěžilo zde celkem 5 libereckých a 8 zlínských závodnic, které se předvedly v 18-ti soutěžních sestavách. I v této kategorii se podařilo vybojovat medaile. Stříbro získala se známkou 17,0 b. skupina z Liberce ve složení Sabina Drapáková, Simona Vykoukalová, Markéta Kosejková, Veronika Smetaníková a Karolína Rozkovcová. Vítězkami se staly  závodnice z Rumunska a na 3. místě byly domácí maďarské reprezentantky. 5. místo obsadila skupina ASC Zlín ve složení Johana Hořáková, Vendula Outratová, Veronika Krahulíková, Natálie Skácelová a Anna Ingrová. V kategorii trojic se libereckému  triu startujícímu ve složení Sabina Drapáková, Simona Vykoukalová, Markéta Kosejková  (17,45 b.) bohužel na stupně vítězů nepodařilo dostat, ale i  4. místo je úspěchem.  Na 6. místě se pak umístilo trio ASC Zlín ve složení Denisa Valová, Tereza Otevřelová a Michaela Bětíková. Všechny tři stupně vítězů obsadily rumunské závodnice, které závodu jednoznačně dominovaly.  Mezi jednotlivkyněmi se v konkurenci 31 závodnic  z českých závodnic nejlépe umístila Johana Hořáková z ASC Zlín, která ve finale obsadila 5. místo. Ve finále startovala také Sabina Drapáková ze Sport Aerobicu Liberec, která se umístila na 8. příčce.

V kategorii mladších žákyň se do finále probojovala Denisa Pippalová z ASC Zlín, která se umístila na 6. místě  a  8. místo  v této kategorii obsadila Sabina Vykoukalová ze Sport Aerobicu Liberec.

V kategorii Dance aerobic se na 5. místě umístila děvčata z ASC Zlín Sára Hauptmannová ,Veronika Krahulíková, Natálie Skácelová, Vendula Outratová, Karolína Hinková, Andrea Šilhánová, Johana Hořáková a Michaela Bětíková.

Všem závodnicím patří obrovská gratulace a poděkování za skvělé sportovní výkony. Nyní všechny čeká další příprava, protože již za 2 týdny budou některé z nich opětovně reprezentovat Českou republiku na další mezinárodní soutěži, tentokrát v Rakousku !