Bělorus Vladislav Hančarov ukončil v Riu ve finále ve skocích na trampolíně desetilletí čínské nadvlády. Ve finálovém závodě porazil jak obhájce olympijského zlata Dong Donga, tak aktuálního světového šampióna Leie Gaa, který byl jako vítěz kvalifikace favoritem na zisk olympijského zlata v Rio de Janeiro.

Dnes dvacetiletý Hančarov začal svou cestu za titulem olympijského vítěze před dvěma lety, kdy vybojoval na Mistrovství světa bronz. O rok později si polepšil a skončil na stříbrném stupínku za Leiem Gao z Číny. Stal se tak jedním z mála závodníků, kteří mohli být schopni porazit famózní Číňany, což potvrdil letos v dubnu na předolympijské kvalifikaci v Rio de Janeiro, kde se mu podařilo Číňany porazit. A zvítězit se mu nakonec podařilo také v samotnéme finálovém olympisjkém závodě. I přes nižší obtížnost porazil čínské závodníky díky čiostotě provedení své finálové sestavy.

Olympijský vítez z Londýna Dong Dong vystoupil po finále na stříbrný stupínek a odáží si domů stříbrnou medaili, čímž si zkompletoval olympijskou sbírku. Z olympijských her v Pekingu má už doma bronz.

Na adepta na zisk titulu olympisjkého vítěze, dalšího Číňana Leie Gao, zůstal bronz. Gao ve finále nepotvrdil pozici nejlepšího závodníka z kvalifikace. Měl sice úžasnou a obtížnou sestavu (známka za obtížnost 18,400 b. !!!), ale čistota provedení byla oproti prvním dvěma trampolinistům o poznání horší.

VÝSLEDKY