Kanaďance Rosannagh MacLennan se podařilo v Riu jako první závodnici v nedlouhé olympijské historii skoků na trampolíně obhájit zlatou medaili. Své první zlato získala na předcházejích olympijských hrách v Londýně (2012).

Rosannagh postupovala do finále ze třetího místa. Z osmi trampolinistek, které se představily ve finále, měla sice až druhou nejvyšší známku za obtížnost (15,000 b.), ale vše dohnala výškou předvedených skoků a čistotou provedení své sestavy, což ji nstačilo na obhajobu titulu olympijské šampiónky. Zajímavé je, že v kategorii žen Kanada nikdy neodjížděla z olympiády bez medaile. Její vzor Karen Cockburn na olympijské premiéře v Sydney 2000 získala bronz a na další olympiádě v Aténach 2004 skončilo o stupínek výše a odvezla si z Řecka stříbrnou medaili.

Naopak pro Velkou Británii je stříbrná medaile Bryony Page vůbec první medailí ze olympijských soutěží ve skocích na trampolíně. Před ní žádná Britka ani Brit nepostoupili na olympiádě ani do osmičlenného finále. Bryony měla společně s dalšími dvěma závodnice nejnižší obtížnost (14,400 b.), ale za to obdržela od rozhodčích nejvyšší znánku za provedení a třetí známku za výšku skoků. pro Bryony, která v kvalifikaci obsadila 7. místo je stříbro velikým osobním úspěchem.

Bronz si z Ria odveze čínská závodnice Li Dan, mistryně světa z roku 2010 a 2015. Li měla v porovnání s kvalifikačním závodem zcela shodné známky za obtížnost a provedení. Byla však oproti kvalifikaci trochu opatrnější, což se projevilo ve známce za výšku skoků, která byla o něco nižší.

Nespokojena se svým výkonem ve finále je asi běloruská závdnice Taťjana Pjatrenija, která sice zvítězila v kvalifikačním závodě, ale ve finále měla problémy, což se projevilo ze strany rozhodčích v hodnocení provedení sestavy a v neposlední řadě také ve známce za výšku předvedených skoků. Běloruska skončila za medailovými pozicemi na 5. místě. 

A na závěr si připomeňme, že na letošních olympijských hrách v Rio de Janeiro neměla Česká republika podruhé v olympijské historii zastoupení v olympijské soutěži skoků na trampolíně žen. Na premiéře v Sydney v roce 2000 startovala Petra Vachníková (11. místo), v Pekingu 2008 Lenka Honzáková (15. místo) a v Londýně 2012 Zita Frydrychová (15. místo), které se nepodařilo kvalifikační Mistrovství světa v Dánsku na podzim roku 2015, čímž se ji dveře na letošní olympiádu v Rio de Janeiro bohužel zavřely.      

VÝSLEDKY