Česká gymnastická federace
Parkour

Světová série v Parkouru pokračuje - 3. místo z Japonska uniklo o 0,22 sekund.

Parkourová komise pod Českou gymnastickou federací vznikla teprve 16. ledna 2019 a rovnou se pustila do zdolávání nejtěžších výzev.

Publikováno: 2019 (upraveno 2019)


Praha, 30. 4. 2019.

Série závodů Světového poháru v parkouru byla zahájena v Cheng-du (CHN) 6. dubna a pokračovala o dva týdny později v Hirošimě (JPN). Poslední zastávkou v roce 2019 bude 31. 5. – 2. 6. 2019 Montpellier (FRA). Celkem se v Číně zúčastnilo kvalifikačního kola 21 mužů a 13 žen ze 17 zemí světa. 

Česká republika zde měla hned dva zástupce, a to Tomáše „Sahira“ Tarana (Praha) a Martina „Chromce“ Chromečka (Zlín). Oba sportovci soutěžili v závodní kategorii Speed-Run, ve které jde o nejčistší formu parkouru, a to o závod v rychlosti přes překážky. Zde se Tomáš Taran probojoval do finále a umístil se svým výkonem na 7. místě. Martin Chromeček zvládl svůj první závod na 14. pozici a druhý den se zúčastnil i závodu v kategorii Freestyle, kde se hodnotí kromě rychlosti a stylu překonávání překážek, také rozmanitost a složitost provedených triků.

Druhé kolo světového poháru FIG World Cup 2019 proběhlo v Hirošimě (JPN) 19. – 21. dubna. Pořadatelé japonských závodů postavili novou dráhu, která nabídla rozmanitější a kreativnější řadu modulů s novými tvary a railovými prvky. 

Česká parkourová reprezentace, měla i zde své zástupce. Po pár hodinách tréninku se na dráze probojoval do finále Martin Chromeček a umístil se na skvělém 4. místě, kdy mu bronzová medaile unikla o 0,22 sekundy. Tomáš Taran bohužel do finále nepostoupil a ze závodu si odvezl výsledné 11. místo. 

„Ukázali jsme, že i tak malá země jako je Česká republika může zasáhnout do světového boje o medaile. I přes to, že český tým nemá zatím partnery, finance či národní tréninkové centrum, na rozdíl od jiných evropských profesionálních týmů, věřím, že o to větší máme odhodlání, zarputilost a chuť vítězit,“ říká předseda parkourové komise ČGF Bc. Jan Pravda.

Posledním z parkourového seriálu FIG World Cup 2019 je závod v Montpellier (FRA). Zde si Czech Parkour Team „brousí zuby“ na medailová umístění. „Jednáme s dalšími českými parkouristy a sportovci, se kterými se v následujících týdnech chceme co nejefektivněji připravovat. Oslovili jsme další 2 muže a 2 dívky, které by měli doplnit český reprezentační tým, a díky tomu bychom se zařadili mezi největší parkourové delegace World Cupu 2019. Momentálně děkujeme ČGF za obrovskou podporu, kterou naše reprezentace dostává a doufáme, že se nám podaří najít vhodného partnera pro další závody a získat tím dostatek prostředků na to, abychom mohli vyslat kompletní reprezentaci a zabojovat o titul,“ říká generální manager a vedoucí české reprezentace Mgr. Martin Honzek.

Pokud se zajímáte o svět závodního parkouru, rádi byste zjistili další informace, či se chcete na rozvoji nedávno vzniklého sportu podílet, sledujte nás a kontaktujte na webu www.CzechParkourTeam.cz nebo na FB a instagramu: CzechParkourTeam.

 

Článek vložil: Jan Pravda
IMG_1386.JPG

Související články

DŮLEŽITÉ INFORMACE

--------------------------------------------
POJIŠTĚNÍ PRO ČLENY ČGF VÍCE
INFORMACÍ NALEZNETE >>ZDE<<

--------------------------------------------

NÁVODY: VEŠKERÉ NÁVODY NA PRÁCI V SYSTÉMU GIS 
A DALŠÍ NAJDETE >>ZDE<<

--------------------------------------------
HLEDÁME DOBROVOLNÍKY:
NA POMOC PRI NAKLÁDÁNÍ NÁŘADÍ

VÍCE INFORMACÍ >>ZDE<<
--------------------------------------------
ANKETA: PŘIPOMÍNKY KE STRÁNKÁM
ČGF. PROSÍME O VYPLNĚNÍ KRÁTKÉ
ANKETY, KTEROU NAJDETE >>ZDE<<
--------------------------------------------

Sponzoři a partneři