Do Budapešti se sjela světová špička závodního parkouru, kdy dominovala jména jako např. Kristyan Kowalewski, Dimitris „DK“ Kyrsanidis, Aleksandra Shevchenko, Erik Mukhametshin a další.

Český tým se od prvních závodů v Číně, Japonsku a Francii hodně rozrostl a stali jsme se jednou z největších parkourových výprav v historii závodů FIG. Reprezentační tým pod vedením Technické komise Parkouru v České gymnastické federaci odcestoval do Budapešti s celkem třemi závodníky. Na poslední chvíli musel bohužel Martin Chromeček zůstat v ČR z rodinných důvodů. Reprezentace čítala jednoho muže a dvě ženy, závodilo se ve dvou disciplínách (Speed-Run a Freestyle) a výsledky po kvalifikaci byly nad veškerá očekávání.

Mezi muži exceloval Matěj Srovnal v kvalifikaci Speed-Runu na 5. místě, v semifinále pak na 3. místě. Stal se tak horkým favoritem tohoto závodu na medailové pozice. Matěj nakonec vybojoval pro ČR úžasné 1. místo a stal se tak prvním majitelem zlata v České Republice v parkouru z World Urban Games. V kategorii Freestyle uniklo finále jen o 0,5b a 9. místo bylo pro něj v obrovské konkurenci skvělé umístění.

Pro ČR vybojovala ve finále stříbrnou medaili v kategorii Freestyle Adéla Měrková a stala se také první českou nositelkou medaile z parkouru z World Urban Games. První místo obhájila po kvalifikaci aktuální vítězka světového poháru „Sheva“ Aleksandra Shevchenko. Adéla se ještě v neděli zúčastnila finále v disciplíně Speed Run, kde skončila na krásném 8. místě. Další skvělý výkon předvedla Vendula Měrková, která přes zranění nakonec obsadila vynikající 10. místo v kategorii Freestyle a 15. místo ve Speed- Runu.

„Atmosféra byla vynikající a organizátoři odvedli obrovský kus práce. Všichni předvedli maximum, co šlo a s výsledky jsem maximálně spokojen.“ popsal z dění z Budapeště Martin Honzek, generální manager a šéf reprezentace, komise Parkouru v ČGF.

„Všem závodníkům a trenérům moc gratulujeme. Je úžasné, že v tak obrovské konkurenci vybojovali pro Česko cenné medaile. Je to úžasný začátek pro český parkour a věříme, že na tyto úspěchy ještě navážeme.“ popsal Jan Pravda, předseda komise Parkouru v ČGF.

Do konce roku 2019 čeká závodníky ještě 1. oficiální Mistrovství České Republiky ve všech kategoriích (děti, žáci, junioři, senioři), které se bude konat na brněnském výstavišti 8. - 10. 11. 2019 u příležitosti veletrhu LIFE!