Česká gymnastická federace
Parkour

Menu

Akce

30.5.2020 PA

Český pohár - 1. závod - ZRUŠENO

20.6.2020 PA

Český pohár - 2. závod - ODLOŽENO

Reklama

ČESKÝ PARKOUROVÝ TÝM VYBOJOVAL NA WORLD URBAN GAMES - ZLATO a STŘÍBRO

13. - 15. září 2019 proběhl v maďarské Budapešti závod, olympiáda neolympijských sportů, World Urban Games, kterého byl součástí i parkour. Závodu se účastnili vybraní závodníci ze světové elity.

Publikováno: 14.9.2019 (upraveno 16.9.2019)

Do Budapešti se sjela světová špička závodního parkouru, kdy dominovala jména jako např. Kristyan Kowalewski, Dimitris „DK“ Kyrsanidis, Aleksandra Shevchenko, Erik Mukhametshin a další.

Český tým se od prvních závodů v Číně, Japonsku a Francii hodně rozrostl a stali jsme se jednou z největších parkourových výprav v historii závodů FIG. Reprezentační tým pod vedením Technické komise Parkouru v České gymnastické federaci odcestoval do Budapešti s celkem třemi závodníky. Na poslední chvíli musel bohužel Martin Chromeček zůstat v ČR z rodinných důvodů. Reprezentace čítala jednoho muže a dvě ženy, závodilo se ve dvou disciplínách (Speed-Run a Freestyle) a výsledky po kvalifikaci byly nad veškerá očekávání.

Mezi muži exceloval Matěj Srovnal v kvalifikaci Speed-Runu na 5. místě, v semifinále pak na 3. místě. Stal se tak horkým favoritem tohoto závodu na medailové pozice. Matěj nakonec vybojoval pro ČR úžasné 1. místo a stal se tak prvním majitelem zlata v České Republice v parkouru z World Urban Games. V kategorii Freestyle uniklo finále jen o 0,5b a 9. místo bylo pro něj v obrovské konkurenci skvělé umístění.

Pro ČR vybojovala ve finále stříbrnou medaili v kategorii Freestyle Adéla Měrková a stala se také první českou nositelkou medaile z parkouru z World Urban Games. První místo obhájila po kvalifikaci aktuální vítězka světového poháru „Sheva“ Aleksandra Shevchenko. Adéla se ještě v neděli zúčastnila finále v disciplíně Speed Run, kde skončila na krásném 8. místě. Další skvělý výkon předvedla Vendula Měrková, která přes zranění nakonec obsadila vynikající 10. místo v kategorii Freestyle a 15. místo ve Speed- Runu.

„Atmosféra byla vynikající a organizátoři odvedli obrovský kus práce. Všichni předvedli maximum, co šlo a s výsledky jsem maximálně spokojen.“ popsal z dění z Budapeště Martin Honzek, generální manager a šéf reprezentace, komise Parkouru v ČGF.

„Všem závodníkům a trenérům moc gratulujeme. Je úžasné, že v tak obrovské konkurenci vybojovali pro Česko cenné medaile. Je to úžasný začátek pro český parkour a věříme, že na tyto úspěchy ještě navážeme.“ popsal Jan Pravda, předseda komise Parkouru v ČGF.

Do konce roku 2019 čeká závodníky ještě 1. oficiální Mistrovství České Republiky ve všech kategoriích (děti, žáci, junioři, senioři), které se bude konat na brněnském výstavišti 8. - 10. 11. 2019 u příležitosti veletrhu LIFE!

Všechny informace můžete sledovat: www.gymfed.cz/parkour

Aktuální výsledky, fotografie a videa: https://www.facebook.com/CzechParkourTeam

Článek vložil: Jan Pravda
IMG_3471.JPG IMG_3578.JPG IMG_6470.JPG IMG_6539.JPG IMG_6554.JPG IMG_6724.JPG

Související články

DŮLEŽITÉ INFORMACE

--------------------------------------------
POJIŠTĚNÍ PRO ČLENY ČGF VÍCE
INFORMACÍ NALEZNETE >>ZDE<<

--------------------------------------------

NÁVODY: VEŠKERÉ NÁVODY NA PRÁCI V SYSTÉMU GIS 
A DALŠÍ NAJDETE >>ZDE<<

--------------------------------------------
HLEDÁME DOBROVOLNÍKY:
NA POMOC PRI NAKLÁDÁNÍ NÁŘADÍ

VÍCE INFORMACÍ >>ZDE<<
--------------------------------------------
ANKETA: PŘIPOMÍNKY KE STRÁNKÁM
ČGF. PROSÍME O VYPLNĚNÍ KRÁTKÉ
ANKETY, KTEROU NAJDETE >>ZDE<<
--------------------------------------------

Sponzoři a partneři