Druhým závodem pokračoval 20.-21. dubna 2019 v Minsku v Bělorusku cyklus 6 závodů Světového poháru ve skocích na trampolíně. Z nich se do Tokia 2020 kvalifikuje přibližně polovina účastníků olympijské soutěže (celkem bude na OH 2020 startovat 16 žen a 16 mužů).

V druhém závodě Světového poháru startovali závodníci z 36 zemí 5 kontinentů, Českou republiku reprezentovali naši současní nejlepší trampolinisté Zita Frydrychová a Adam Sült.

Oba čeští reprezentantizvládli své první sestavy v kvalifikaci, bohužel ale nedokončili své volné sestavy. Zita Frydrychová tak skončila na 57. místě se ziskem 61,625 bodu, Adam Sült skončil na 78. místě s 58,405 body a do olympijské kvalifikace zatím nebodovali.

Nicméně oba své sestavy ale mohou předvést při Evropských hrách 24.-25. června 2019 v Minsku ve stejné hale, kam Zita Frydrychová postoupila ziskem 15. místa na loňském mistrovství Evropy a Adam Sült nedávno z místa náhradníka.

Zita Frydrychová 1. sestava

Adam Sült 1. sestava

Zita Frydrychová 2. sestava

Adam Sült 2. sestava

Závod Světového poháru v Minsku vyhráli Mikhail Melnik (Rusko) a Zhu Xueying (Čína). V soutěžích synchronních dvojic zvítězili Uladzislau Hancharou / Aleh Rabtsau (Bělorusko) a Maryia Makharynskaya / Hanna Hancharova (Bělorusko).

Sestřih ze soutěží jednotlivců

Sestřih ze soutěží synchronních dvojic