Pokud byste tedy měli zájem se stát dobrovolníkem a zažít atmosféru velkolepé sportovní akce, máte jedinečnou příležitost. Co všechno proto  ale musíte udělat.

Je potřeba umět alespoň jeden cizí jazyk - preferovaná je angličtina, druhým jazykem Gymnaestrády je španělština (není povinná), případně jiný cizí jazyk.

Než se přihlásíte, měli byste vědět,  že pojištění a dopravu si hradíte a zařizujete sami, ubytování může zařídit v případě zájmu finská strana, ale úhrada je také na vás. Naopak finská strana nabízí a zajišťuje zdarma stravu, vstupy na akce a oblečení.

Kdo má opravdu zájem, doporučuji, aby vyplnil přiložený dotazník a poslal co nejdříve, pokud nechce rovnou na finskou organizátorku Katriina Sahala, Volunteers Manager katriina.sahala@wg-2015.com, může i přes mne na mou emailovou adresu: vojackova@gymfed.cz. Také v případě jakýchkoliv otázek je možno psát jak přímo do Finska, tak na mne.

Výběr dobrovolníků z finské strany proběhne ve třech termínech - září 2014, únor 2015 a duben 2015 (viz instrukce v angličtině v prvním dotazníku).

Podotýkám, že je to velice dobrá zkušenost - např. na Eurogymu v Helsingborgu byly 4 Češky jako dobrovolnice a i když práce bylo hodně a času na spánek málo, všechny si chválily načerpané zkušenosti, nová přátelství a procvičení jazykových schopností.

Pokud máte jakékoliv dotazy nebo připomínky, jsem k dispozici.

Hezký zbytek léta přeje

Zuzana Vojáčková

sportovní manager ČGF

 http://www.wg-2015.com/organisation/volunteers/

Formuláře a instrukce

The recruitment form

Instructions_of_filling_in_the_volunteer_recruitement_form.pdf

Volunteer tasks in English