Letošní Český závod věkových skupin proběhl 26.5.2018 v sokolovně TJ Sokola Olomouc ve věkových skupinách 9-10 let, 11-12 let, 13-14 let, 15-16 let a 17-21 let.

V nejmladší kategorii dívek 9-10 let zvítězila Adéla Žirovnická ze Sokola Kampa Praha, která do finále nastupovala až ze čtvrtého místa. Mezi chlapci byl nejlepší Max Wypasek z Trampolíny Litoměřice, který předvedl nejvyšší obtížnost. Vítězství v soutěži synchronních dvojic dívek si odvezly Nikol Mikešová a Laura Ziková z TJ Rožnov pod Radhoštěm.

Ve věkové skupině 11-12 let zvítězili Apolena Švábíková a Oliver Červinka (oba ze Sokola Kampa Praha), oba ve finále předvedli nejobtížnější sestavu bez velkých chyb. Nejlepší synchronní páry byly dvojice Zora Loskotová / Apolena Švábíková ze Sokola Kampa Praha a Daniel Heteš / Jakub Matviak z TJ AERO Odolena Voda.

Mezi dívkami 13-14 let vyhrála nejprve kvalifikaci a pak i finále Barbora Ryšavá ze Sokola Kampa Praha, která předvedla nejobtížnější a výrazně nejvyšší sestavy. Podobně pak nejlépe prošel kvalifikací i finálovou částí závodu i její oddílový kolega Matyáš Novák mezi chlapci. Soutěží synchronních dvojic prošli nejlépa Aneta Hrudová s Annou Stasovou z Trampolíny Liberec a Jan Enšpígl s Filipem Křenkem z TJ Rožnov pod Radhoštěm.

O vítězce ve věkové skupině 15-16 let rozhodlo až pravidlo při stejném počtu bodů a díky lepšímu hodnocení provedení zvítězila Šárka Korbelová před Klárou Milerovou (obě ze Sokola Kampa Praha). Mezi chlapci s náskokem zvítězil David Pilpach ze stejného oddílu, který své soupeře přeskákal i v kvalifikaci. Nečekanými vítězkami soutěže synchronních dvojic dívek jsou Adéla Hermanová s Annou Puhlovskou ze Sokola Dvůr Králové nad Labem.

V nejstarší kategorii dívek 17-21 let kralovala Denisa Lichtágová ze Sokola Kampa Praha, poslední zlatá medaile ze soutěží jednotlivců zůstala díky Aleši Rašťákovi v domácím oddíle Sokol Olomouc, který celý závod pořádal. Poslední zlaté medaile v soutěžích synchronních dvojic získali Natálie Krhutková se Šárkou Vachníkovou z TJ Rožnov pod Radhoštěm a Jakub Obadálek a Aleš Rašťák ze Sokola Olomouc. 

Výsledky na Sporttech

Výsledky ke stažení pod galerií.