Sestřih v České televizi

Třetí pohárový závod 2018 tentokrát ve své sokolovně uspořádal oddíl skoků na trampolíně Sokola Žižkov I. Praha. V Žákovském poháru startovalo 27 žákyň a žáků, v Juniorském 45 juniorek a juniorů a v Českém 9 dospělých.

V Žákovském poháru již podruhé za sebou zvítězila Michaela Juříčková z TJ Rožnov pod Radhoštěm, vítězka předchozího závodu v Litoměřicích. Druhé vítězství přidal i Oliver Červinka ze Sokola Kampa, vítěz úvodního závodu v Liberci. Oba přitom vyhráli i kvalifikaci.

Oliver vede i v průběžném pořadí Žákovského poháru, Michaela je ale až na 3. místě, protože se jí nevydařil úvodní závod v Liberci, kde skončila až na 10. místě. V průběžném pořadí tak vede Anna Stasová z Trampolíny Liberec s jedním prvním, jedním druhým a jedním třetím místem.

V Juniorském poháru se o vítězství mezi juniorkami utkaly vítězka 1. poháru Barbora Ryšavá, vítězka 2. poháru Klára Milerová (obě ze Sokola Kampa), jejich oddílová kolegyně Šárka Korbelová a nejmladší, ale nejúspěšnější čeká závodnice z letošního Juniorského mistrovství Evropy, Aneta Hrudová (Trampolíny Liberec). Z vítězství se nakonec radovala Barbora Ryšavá, která své soupeřky přeskákala zejména výškou a provedením a vyhrála jak v kvalifikaci, tak i ve finále.

Favority mezi juniory byli vítěz úvodního poháru Jantu Nyass, vítěz 2. poháru David Pilpach (oba Sokol Kampa) a Pavel Věchet (Trampolíny Liberec). Pavel Věchet sice vyhrál kvalifikaci, ve finále se mu ale pokus o obtížnější sestavu nevydařil a s devíti prvky skončil až na 4. místě. Zvítězil David Pilpach a to i přesto, že v polovině finálové sestavy prudce ztratil výšku a v boji o dokončení sestavy i body za provedení.

V průběžném pořadí Juniorského poháru jednotlivců vedou Klára Milerová (2. - 1. a 4. místo) a Jantu Nyass (1. - 4. a 2. místo).

V soutěži juniorských synchronních dvojic překvapivě zvítězili Oliver Červinka s Matyášem Novákem ze Sokola Kampa, kteří v předchozím pohárovém závodu obsadili až 10. místo. Na Žižkově neuspěly ani vítězky minulého závodu Aneta Hrudová / Anna Stasová z Trampolíny Liberec, ani pár složený z juniorských reprezentantek Klára Milerová / Šárka Korbelová ze Sokola Kampa.

V průběžném pořadí Juniorského poháru synchronních dvojic tak díky stabilním výsledkům ve všech třech závodech vedou Tobiáš KulveitErikem Motalem ze Sokola Dvůr Králové nad Labem (7. + 3. a 2. místo).

V Českém poháru kralovali Denisa Lichtágová a Adam Sült, oba ze Sokola Kampa. Oba s náskokem vyhráli kvalifikaci, Denisa o 3 body a Adam o 10 bodů. Ve finále Adam přeskákal Martina Pelce z pořádajícího Sokola Žižkov I. o 7 bodů, Denisa ale v souboji o vítězství jen těsně porazila Naďu Palackou z TJ Rožnov pod Radhoštěm, a to díky vyšší obtížnosti.

V soutěži synchronních dvojic dospělých také díky vyšší obtížnosti zvítězily Denisa Lichtágová s Karolínou Sikorovou ze Sokola Kampa před Naďou Palackou s Kateřinou Solanskou z TJ Rožnov pod Radhoštěm, které vyhrály kvalifikaci.

V průběžném pořadí Českého poháru synchronních dvojic vedou Naďa PalackáKateřinou Solanskou se třemi druhými místy, Denisa Lichtágová s Karolínou Sikorovou jsou se dvěmi vítězstvími a jednou absencí na 3. místě.

Vyvrcholením 1. pololetí 2018 bude seniorské a juniorské Mistrovství České republiky jednotlivců a synchronních dvojic v sobotu 16.6.2018 ve sportovní hale v Odolena Vodě. Do soutěže je přihlášeno 23 žen a mužů a 31 juniorek a juniorů (více informací zde).

Výsledky na Sporttech

Soubory s výsledky a průběžným pořadím po 3. pohárovém závodě jsou ke stažení pod galerií.