(videa z vyhlášení a fotogalerie na konci článku)

První gymnastický ples se konal v sobotu 2. března 2019 v Národním domě v Praze na Smíchově. V průběhu plesu byli vyhlášeni nejlepší gymnasté roku 2018 ve všech gymnastických disciplínách a do Síně slávy České gymnastické federace byly za svůj mimořádný a celoživotní přínos pro rozvoj gymnastiky uvedeny osobnosti z několika disciplín. Přehled věch vyhlášených gymnastů, týmů a trenéra roku 2018 a osobností uvedených do Síně slávy ČGF je ZDE.

Skoky na trampolíně mezi oceněnými reprezentovali Zita Frydrychová (trampolinistka roku 2018) a Ivo Fibiger (Síň slávy ČGF).

Ivo Fibiger - Síň slávy ČGF - za mimořádný přínos pro rozvoj skoků na trampolíně.

Zakladatel a propagátor skákání na trampolíně v Československu Ivo Fibiger své vzpomínání začíná vždy v roce 1964 v Alžíru, kde v rohu tělocvičny objevil nové nářadí - trampolínu. To ho natolik zaujalo, že po návratu domů s dalšími nadšenci připravil skladbu a vystoupení armádních cvičenců na 80 nafukovacích trampolínách a 240 nafukovacích kobercích. V roce 1970 s Karlem Přechem založili první komisi skoků na trampolíně a začali tak novodobou historii skoků na trampolíně u nás. Ivo Fibiger v letošním roce oslaví krásných 90 let.

Zita Frydrychová - trampolinistka roku 2018.

Zita Frydrychová z oddílu Trampolíny Liberec je již mnoho let naší nejlepší trampolinistkou. V roce 2018 získala svůj jubilejní 10. titul absolutní mistryně České republiky a kralovala také v sérii závodů Českého poháru, kterou vyhrála dokonce již po 11. Nejlepších výsledků na mezinárodní scéně dosáhla 10. místem v závodě Světového poháru ve Švýcarsku a skvělým 15. místem na Mistrovství Evropy 2018, kterým pro Českou republiku také vybojovala kvalifikační místo na Evropské hry 2019 v Minsku. Zvítězila také ve 46. ročníku Mezinárodního závodu Přátelství v Jablonci nad Nisou.

Videa ze slavnostního vyhlášení

Ivo Fibiger byl uveden do Síně slávy ČGF :

Zita Frydrychová byla vyhlášena trampolinistkou roku 2018 :